Je potřeba pro dítě pas?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda pro cestu do zahraničí stále stačí mít dítě zapsané v občanském průkazu rodičů nebo zda již musí mít svůj pas? Chystáme se na 3 hodiny na nákupy do Rakouska.

Odpovědi
standa

Občanský průkaz nestačí !

Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele.

Pro společné cesty rodičů s dětmi do států Evropské unie lze doporučit, aby rodiče používali cestovní pasy a ne občanské průkazy.

Takže dítě musí mít buď svůj pas nebo musí být zapsáno v pase jednoho z rodičů.