Avatar uživatele
Registrovaný

Pas pro dítě

jsem dědeček 4letého vnuka a chtěl bych s ním vyjet na slovensko,musím mít pas nebo neexistuje náhodou nějaká plná moc od rodičů a nebo se dá vepsat do pasu dědečka když ho maají rodiče?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Budete muset nechat vystavit vnukovi pas, o tom,že by šlo zapsat ho do Vašeho pasu jsem nikdy neslyšela, plná moc jistě stačit nebude. Třeba se ale mýlím a někdo mě opraví.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud nejste jeho rodič a nemáte ho v občanském průkazu tak na vycestování s vámi skutečně potřebuje mít vlastní cestovní pas.


Avatar uživatele
Zlatý

Musíte si pro dítě nechat udělat pas. Navíc asi budete potřebovat souhlas rodičů o tom, že souhlasí s tím, aby jste jel s jejich dítětem (Vašim vnukem) mimo ČR, tedy do zahraničí.


Avatar uživatele
Pokročilý

Doplňuji odpovědi rychlejších o odkaz na zákon o cestovních dokladech: Zapsání do dítěte do cestovního dokladu rodiče (ne dalších příbuzných) upravuje § 7, postup při žádosti o pas § 17 - 22.

Zdroj: portal.gov.cz/zakon/329/1999/7

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.