M.a.j.k.e.e.

Je potřeba pas na leteckou cestu na Ibizu?

Já měl za to, že v zemích EU mi stačí jen OP, ale nevím, jak je s cestováním letadlem. Je třeba? A kolik případně stojí? Děkuju

Odpovědi
panxnotdead

No budete ho muset mít, ale cena jde mimo mně

Pájo

Ano, je třeba pas.

Ceny pasů 2013:

  • standardní cestovní pas s biometrickými údaji je vydáván do 30 dnů od podání žádosti. Poplatek činí 600 Kč
  • Kdo spěchá, může požádat o takzvaný bleskový pas bez strojově čitelných údajů, ten je za výrazně vyšší poplatek (1500 Kč) vydáván do 15 dnů, ale platí jen půl roku a některé státy jej neuznávají

(Děti už musí mít vlastní pas)

Arne1

Mírně nechápu, proč by měl být pas nutný. Ale zeptal bych se přímo v cestovní kanceláři, ta to MUSÍ vědět.

melanie

Pas bych brala.Můžou ho požadovat, třeba když budeš nakupovat v duty free, asi i když ti třeba někdo něco ukradne.....

kukica

staci obcanka, je to Spanelsko. a letadlem cestuju s obcankou po EU bezne! ani pas nemam a pred tremi tydny jsem byla v londyne.