zuky26

je mozne spravit pas na pockanie?

dobry den chcela som sa spytat:nakolko som slovenka zijuca v cz a narodila sa mi tu v cz dcerka ktora ma uz 10 mesiacov je tiez slovenka a chceli by sme vycestovat do Madarska tak by sme potrebovali by sme pre malu pas.da sa spravit na pockanie a da sa to spravit na velvyslanectve v prahe odchadzame uz 12.7 takze by sme ho potrebovali cim skvor.Moc dakujem za odpoved z pozdravom Straniankova

Odpovědi
badisko

http://www.min­v.sk/?cestovne-pasy .. na pockani to nepujde ..:D Btw doklady si musiste vyrizovat zavcasu ne az na posledni chvili …:D
ambasady sice zadost podaji avyrizuje se to vsak jinde …:D

autacek

Nový cestovní pas je z dokladů nejdražší
Pokud potřebujete nový cestovní pas a počkáte si na něj 30 dnů, což je základní lhůta pro vydání, přijde vás na 600 korun. Vystavení pasu pro děti do 15 let je za 100 korun. Žádost podáváte na obecním úřadu. Ten vám vystaví cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji (vaše fotografie a otisky prstů). Platnost dokladu je 10 let, u dětí do 15 let jen pět let.
Pokud je ale pro vás 30 dnů nepřekonatelnou překážkou, máte možnost požádat o cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat. Obecní úřad vám ho vystaví do 15 dnů. Počítejte ale s vysokým správním poplatkem 1 500 korun (u dětí do 15 let je to tisíc korun). Navíc tento cestovní pas má pouze omezenou platnost – jen šest měsíců.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/kolik-stoji-vymena-osobnich-dokladu-d70-/viteze.aspx?c=A120801­_112510_viteze_bab

(údaje z loňska)