nikkk

Cesta nezletilých do zahraničí…

Na prázdniny bychom chtěli, aby přiletili naši kamarádi ze Španělka, jenže nikomu z nich ještě nebude v té době 18 let, a tak by nás zajímalo, zda je tato cesta i tak uskutečnitelná (s nějakým povolením nebo něčím takovým) nebo zda nezletilí nemohou sami cestovat a pobývat na území jiného státu. Děkuji

Odpovědi
sisi0110

Asi záleží na tom jakou má každá země úpravu. A taky kolik je dětem let. Ale airolinky nabýzejí asistenci, která na případné děti dohlédne (hlavně při přestupech). Ale já cestovala sama letadlem, když mi bylo šestnáct a žádné povolení nebylo potřeba.

Johanka26

Po zemich statu EU + Norsko + Svycarsko se da cestovat na obcansky prukaz – tedy od 15-ti let se da cestovat samostatne.

Kiki-M

Ahoj,
pokud mají Vaši kamarádi přiletět ze Španělska sem do Česka, záleží to na tom kolik jim je a na aerolinkách. Pokud je jim pod patnáct a tudíž nemají občanku, musí mít písemný souhlas a podpis rodičů (zákonného zástupce). Můžou je doprovodit až k letadlu a vy můžete kamarády vyzvednout u příletu na letišti v Česku. Takto se to dá domluvit s cestovkou. Pokud jim je nad patnáct, mají pas a občanku, můžou s písemným souhlasem zákonného zástupce letět. Teď je ještě důležité, na jak dlouho, Pokud by to bylo jako standartní dovolená, třeba na pár dní, týdnů nebo měsíců a nebo na několik let 😁. Ale jinak za Vámi přátelé jistě můžou přiletět, stačí se domluvit s jejich rodiči.

P.S. Kamarádka cestovala sama letadlem tímto způsobem, když jí bylo 13 let.