Maki-H

Je možné snížit objem stehen při dřepech?

Chtěla bych zhubnout ve stehnech. Obvod jednoho jsem měla 67 cm, ale po pravidelném dvouměsíčním cvičení dřepů stehno na objemu jen přibralo. Tak se chci zeptat, jestli je možné při tomhle vůbec snížit obvod stehna třeba na 60 cm?

Nejlepší odpověď
huxa

Ne. Zhubnout nelze zvětšováním svalů, ovšem spalováním tuků, popř. spalováním svalů, což ty asi ale nechceš.
Doporučil bych vhodnou dietu, nikoliv různé bílkovinové, sacharidové, řepkové a další blafy, které píšou v ženských poradnách a časopisech.
Jako cvičení bych doporučil jakýkoliv sport, případně lehsedy a i ty dřepy, v malé míře. (pokud cvičíš ruce, nespaluje se ti jen tuk na rukou, ovšem po celém těle)

Další odpovědi
Andělé

Samotným posilováním nezhubnete jak píše huxa,tím nohy jen zpevníte a vytvarujete. Hubne se hl.spalováním,ovšem nohy potřebují střídat posilování i vytrvalostní a protahovací cviky, aby nepřibývaly na objemu.
Např. jeden den delší rychlochůze, druhý den plavání, třetí den jogging (velice pomalý běh), čtvrtý den zumba, pátý den kolo nebo rotoped, další den švihadlo apod.
Co se týče dřepů,jsou vynikající na posílení zadečku i stehen. Pokud nebudete jenom cvičit samotné dřepy,ale budete je pravidelně prostřídávat se spalováním jak jsem psala výše,nejenže ve stehnech zhubnete,ale zároveň si je krásně vytvarujete. Já bych se sedů nevzdávala,sama je cvičím i spaluji.
Nejde ale o klasický dřep,nohy roztáhněte asi metr od sebe, ruce položte v bok a přejděte z této polohy do podřepu, dokud neucítíte tlak na vnitřní straně stehen. Větší efekt bude dřep s činkami nebo patkami naplněnými vodou.
1– Nedovolte, aby vaše kolena šla až moc dopředu. Cpěte zadek dozadu a nikdy nemějte kolena před špičkami chodidel. Pamatujte, má to být hlavně záběr na zadek a stehna, takže kolena zbytečně nezatěžujte.
2– Posaďte tělo tak dozadu a tak hluboko, abyste měli váhu na patách.
3– Zkrátka se snažte co nejlíp napodobit slečnu na animaci. ;))

http://kler-wonder.blog.cz/1305/dre­py-vse-o-nich-cvicebni-plan

Velmi dobré jsou i výpady nebo stlačování stehny nohy židle a důležitá je také strava…:)

anonym

Záleží na tvé hmotnosti a síle (tedy jakou relativní silou dřepy děláš) – ale spíše ne.
Obvod stehen (obecně objem svalů) snížíš švihovým cvičením (rychlé kmitání např. nohou), mnoha opakováními za malé zátěže – takže na stehna je vhodná cyklistika (i rotoped), pomalý běh a nebo rychlá chůze na větší vzdálenosti.

XenieRo

Je to individuální cvičení. Takže jsi tam sama, max ve dvojici. Taky nemám ráda skupinovky, takže tohle mi naprosto vyhovuje! Jinak já osobně třeba cvičím ve dvojici. Chodím s kamarádkou, krásně se hecujeme, je to senzační způsob, jak aktivně strávit čas.

Sonka Pop

Ahojky :) Já bych horzně ráda chodila někam cvičit. Vždycky jsem byla hodně aktivní člověk, ale poslední dobou mě trápí bolesti kloubů a kvůli tomu nikam moc cvičit nechodím. Co myslíte, je ten http://bodyex­press.cz/ vhodné cvičení při tomto omezení?

Pajka.111

Jo, záda, to je handicap. To musíš chodit na cvičení, které tento problém zohlední. Nebo na cvičení, které bolest odbourá, to je ještě vhodnější. Osobně na ten Body express docházím a na ty bolesti zad je naprostá ideálka.