Mike78

Je možné,aby se matka zřekla svého dítěte?

Dobrý den Všem,
rád bych se dozvěděl, zda je možné aby se matka zřekla svého syna.

Předem bych rád napsal, že to je věc nepříjemná a nikdy jsem si nepředstavoval, že se něco takového bude týkat mne nebo jen dotýkat.

Pokusím se v krátkosti osvětlit situaci.

S bývalou manželkou máme syna, bude mu 15 let. Od jeho 3let, kdy jsme se rozvedli a syn byl svěřen do péče matky, mě bylo velmi často bráněno ve styku, ke všemu jak jsem se později dozvěděl, mu bylo vykládáno jak jsem zlý, že jsem byl ve vězení atd. což je jeda velká lež. Před dvěma roky, jsem se dozvěděl, že syn žije u babičky, když jsem se dotázal jeho matky proč, bylo mi řečeno, že s ním jsou veliké problémy a je nezvladatelný. Po dvou měsících, kdy jsem syna vyděl každý den (bydlel u babičky), jsem ovšem tento dojem dostal i já, nadával mě velmi sprostě, nechodil do školy, bral mě peníze, kouří marihuanu, krade v obchodě, pije alkohol a v neposlední řadě mě fyziky napadl._Na matku podal oznámení za fyzické napadáni ze strany jejího druha, po prošetření celé záležitosti, se syn přiznal, že si to vymyslel a řízení bylo zastaveno.

Ač jsem zvažoval, že si ho se svou novou manželkou vezmu do své péče já, toto jsem po čase zamítl.

Začal jsem více komunikovat s úřady, psycholožkou a také se podařilo i s bývalou manželkou.

Situace dopadla tak, že syn byl umístěn do výchovného ústavu, ze kterého ale často utíká, naposledy na 4 měsíce a ač to nemohu s naprostou jistotou dokázat, na útěcích ho kryje babička, která ho také proti mě i matce navádí.

Abych se ale dostal k podstatě věci a dotazu.

Včera jsem se dozvěděl, že matka se ho bude chtít zříct a to je mě velice divné. Zdůvodňuje to tím, že se k ní nechová dobře a nechce si narušovat svou novou rodinu se dvěma dětmi se kterými není problém. Navíc, že syn má dlužné částky na dopravním podniku a ona nestojí o exekuce. Navíc tvrdila, že zřeknutím automaticky soud určí péči mě.

Je možné aby se ho ona jako matka jakýmkoli způsobem zřekla? a byl svěřen do mé péče?

Podotýkám, že souhlasit s tím nebudu a náhradní matka není, nebo o ní tedy nevím.

Předem děkuji za příspěvky.

Michal

Nejlepší odpověď
mirlin

Michale,moje odpověď tě nepotěší,ale zase na druhou stranu pravda člověku pomůže aby prozřel.
Matky jsou skvělé , nornální , lhostejné , zlé , mstivé !!
Pokud se matka rozvede a není vše po jejím je schopna i zabíjet,ale lhostejnost je pro ně přijatelnější protože tak duševně týrají toho druhého a to jim strašně pomáhá.
Obecně žena si moc dobře uvědomuje prioritu a manipulovatelnost s dětmi a je ochotna zničit a vymazat ze svého života minulost jen aby měla opět šanci získat milence.
A za to všechno může katolická církev / JE TO NEJVĚTŠÍ ZRUDNOST / , která byla na člověku vykonána !!
mirlin

Další odpovědi
anonym

Nejde přímo o zřeknutí se dítěte, ale o ukončení veškeré rodičovské zodpovědnosti. A o tom rozhoduje soud a to nikoli jen proto, že někdo nejeví zájem. Zřeknutí se dítěte, tak jak o něm píšete český zákon o rodině ani neupravuje. Jinou cestou je adopce (osvojení), kdy by matka dala souhlas k osvojení dítěte a tím by se zpřetrhaly veškeré vazby mezi ní (jako biologickou matkou) a dítětem. http://www.prav­nik.cz/search­.html?stx=z%C5%99ek­nut%C3%AD+se+d%C3%AD­t%C4%9Bte&sty­pe=forum&f=1

mosoj

Smutné ! Na vině je hlavně společnost a rodina !!!