daran

Jakým způsobem pozdravit nové sousedy?

Zrovna jsem se přestěhoval do dvojdomku v Praze a jelikož je to mé první skutečné stěhování do zcela nové oblasti, jsem v tom dost nezkušený a trochu v rozpacích ohledně mých nových sousedů. Existují nějaká nepsaná pravidla či ,,etika" o tom, jak se přivítat se sousedy? Mám je prozvonit a přinést košík domácích dobrot s lahví vína nebo stačí klasické náhodné pozdravení? :D

Nejlepší odpověď
Kelt

Asi by bylo dobré se jít představit a říct něco o sobě a zjistit to podstatné o druhých. Pokud jste přibližně stejného věku, dohodnout se na tykání. Pokud tě pozvou na návštěvu třeba jiný den, je dobré se připravit a vzít něco jak píšeš.
A měl bys přijít, zazvonit a představit se. Dobrý den, Jsem .., to je moje rodina. Přistěhovali jsme se z dd a pracujeme .. Ale povinnost to není. I když nový soused se mi představil.

Další odpovědi
Kepler

Já bych se do toho představování moc nehrnul, radši si sousedy drž od těla. Nikdy nevíš, co jsou to za prevíti. Se stěhováním mám bohaté zkušenosti a se sousedy taky. Pozdravit, to ano, snad i nějaká drobná pomoc. Časem zjistíš, co jsou zač. Pak prosím, klidně se seznamuj dál, ať tě nemají za psího čumáka.

marci1

Seznámit je s tím, že jste jejich nový soused je slušné a rozumné, už z důvodu bezpečnosti (aby svého souseda znali). Napoprvé bych sebou nic nebrala, ale můžete se domluvit na seznamovací schůzce při čaji, kávě apod. 🙂

Kryšpín

Pokusit se odhadnout zda je to trochu podobná krevní skupina, neb je-li výše Hogo-fogo, příp. níže feto-bumbálista a poté se rozhodnout.