Hetty

Jaký význam má věta: Musel jsem si odtrhnout od úst?

Celý rozhovor zní: Dívka se ptá: Máš to pro mě? A on odpovídá: Musel jsem si odtrhnout od úst, abych ti to mohl dát.

Nejlepší odpověď
annas

Odtrhnout si od úst – odříct si něco, zříct se něčeho, nedopřát si něčeho (něco), vzdát se, upustit (od čeho) ve prospěch druhého.
Původně se týkalo nějčastěji jídla.

Dnes už je význam širší.

Další odpovědi
anonym

Musí pro někoho něco obětovat. Žebrák požaduje kousek chleba, ty chleba nesníš,, ale nabídneš ho žebrákovi a tím sis odtrhla od úst.

hanulka11

dám někomu věc, na které mi záleželo

Drap

Něco si odříct, abych mohl splnit něco jiného.

anonym

hanulko, Blaničtí rytíři neposkytly rady a proto ses vrátila? Vítej v jámě lvové.

hanulka11

díky za přivítání..... no chtěla jsem vidět co se tu změnilo za tu dobu …ale těch nesmyslných otázek nějak spíš přibylo.....nu uvidím 😁

anonym

…nejen takových otázek, ale i jiná pravidla…však to poznáš a pochopíš. 🙂