eaver

Jaký je rozdíl mezi poezií a lyrikou? A jaký je rozdíl mezi prózou a epikou?

Nejlepší odpověď
quentos

směšujete formální dělení (próza a poezie) a obsahové dělení (epika, lyrika, drama), nelze tedy jednoznačně odpovědět – poezie i próza existuje jak lyrická (tedy spíše lyrickoepická, čistá lyrika se těžko hledá), tak epická.

Další odpovědi
Lamalam

Zmatený dotaz. Mícháš dohromady jablka a hrušky.

anonym

Mezi poezií a prózou je ten rozdíl, že próza je v odstavcích a oezie ve verších a rýmuje se. Lyrika jsou city, epika děj.