bresta

Jaký je rozdíl mezi kávovou a čajovou lžičkou?

Nejlepší odpověď
marci1

Kávová lžička je totéž jako čajová ( obsah 5–7 ml ).V současnosti se používá zpravidla výraz „kávová“.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/L%C5%BE%C­3%ADce

Další odpovědi
quentos

čajová lžička se v poslední dobou rozmáhá jako synonymum kávové pod vlivem doslovného překladu z angličtiny (teaspoon). Jako kdyby těch anglicizmů v češtině už tak nebylo mraky…

da ny

Obě lžičky jsou vlastně totéž.
Jejich velikost je však různá (obvykle viz. marci1 a udaný obsah ml, asi 5g ), což je třeba zohlednit např, při podávání léků.
Dnes se málo používá drobnější tzv. kávová mocca lžička (3g).
http://fyzmatik­.pise.cz/34-jak-zjistit-objem-lzicky.html

arygnoc

žiadny.

v momente použitia to ale naberá zásadný význam – čajovou lyžičkou naberáme čaj, kávou kávu.

v angličtine sa i káva naberá čajovou lyžičkou (teaspoon), ba i v taliansku (cucchiaino), ale my slováci s vami držíme basu.

inak – medzi sebou ich nerozoznáte, sú ako dvojčatá.

arachis

Kdyby sem náhodou někdo zavítal,aby si to ujasnil.Tak rozdíl v tom je. Úplně stejně jako rozdíl mezi kávovým šálkem a čajovým.Každý vyučený číšník ví,že na čaj je větší,tudíž i lžičky na čaj jsou ty větší.