Pokročilý

Jaký je nejlepší dort - moučník pro cukrovkáře?

Můj známý je cukrovkář (ne, že by cukr nejedl vůbec, ale vždy, když jde na kontrolu, tak se nějaký ten čas předtím hlídá). Je nějaký moučník, který by mohl a neobsahoval mnoho cukru?

Napadl mě piškotový dort, potřený odtučněným tvarohem a na něm položené broskve.

Předem děkuji za odpovědi. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Moučníků pro cukrovkáře znám dost, tatínek měl diabetes mellitus II. Napadl mne velmi jednoduchý a dobrý - neplněné kulaté oplatky pospojovat máslovým krémem nastaveným pudinkem a slazeným umělým sladidlem. Musí se nechat rozležet. Asi půjdu shánět ty oplatky...
Doplňuji:
Dá se toho najít dost i na netu :
http://search.seznam.cz/…
Pro dudu - ne každý diabetik musí držet tu nejpřísnější dietu, tatínek míval hodnotu kolem 6 a po švestkách mu stoupla na 12. Tenkrát nikoho nenapadlo, že by mohly mít tolik cukru.

Další odpovědi:

Zlatý

Rovněž patřím mezi zmíněné cukrovkáře a jen smutně zírám. Při poslední návštěvě mě diabetoložka přísně umravnila slovy "pane, vy jste sebevrah", když jsem se přiznal, že denně piji černý čaj s trochou polotučného mléka. A vy zde řešíte dorty s broskvemi......

Bronzový

Nejsem cukrovkář, ale proč odtučněný tvaroh? No to je jedno, taky ho jím. Jinak, já používám stévii, což je taková sladká tráva, která neovlivní glykemický index. Dá se sehnat i v tabletách nebo extrakt. Hádám, že s použitím tohoto sladidla by se něco pro ty cukrovkáře upéct dalo a rozhodně bych doporučil nahradit jím i ty hnusné umělé do kávy ap.
Doplňuji:
..aha, tak už vím proč ten tvaroh. http://www.frau.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.