nyjono

Jaké nejdražší víno jste pili? A kde?

Popř. njaké vzácné pivo či jiný alkohol.

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/505181-cisnice-omylem-hostum-nalila-vino-za-132-tisic.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic moc. Sám jsem si při příležitosti odchodu do důchodu koupil fortifikované portské Tawny Port, tuším za 160 kč. Taky jsem dostal jako dárek 0,3 l lahvičku několikanásobně dražšího ledového vína tuzemské výroby – to byl koncert pro mé chuťové buňky. Kolik ale stála nevím.
Stejný článek mě taky zaujal: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bylo-by-mozne-neco-takoveho-u-nas

Další odpovědi
klumprt

Nejdražší víno jsem pil patrně v hotelu Majestic Plaza v Praze, ale nepamatuju se, co to bylo přesně. Ani nevím za kolik, protože jsem ho neplatil.

A pak jsem pil československou whisky Hammerhead. Tu mi jeden kamarád dal ochutnat. Nejsem znalec whisky, obvykle mě moc neláká, ale tahle mi chutnala.

led

Najdrahšie víno pre mňa bola, pre mnohých „odborníkov“ a znalcov, slabá a trpká podradná zmeska, ale zahnala smäd a zachránila zdravie. Keď nie je voda, oceníte aj víno.

Rokio

Nikdy jsem nepil víno. Jsem abstinent.

aliendrone

Nemám ponětí, občas s nachomýtnu ledaskde a strčím sosák do ledasčeho, ovšem v jistém smyslu by se dalo říci, že nejdražším vínem, které jsem kdy pil byla dvojdecka obyčejné moravské Frankovky v normální restauraci, to je ovšem na delší psaní… ;) :D :D

dubraro

Cosentino TheZin 2003, láhev za 1600, doma, dostal jsem jej od dovozce.

Mc Merkurion

… s jedním známým, bylo sice prý vobyčejný, jestli si dobře pamatuju tak bílý, ale jeho to stálo druhej den dvacet tisíc … jo, měl se vyspat …