štamgast

Dá se víno servírovat dle zásad stolování a etikety i v jiné skleničce než v té se stopkou?

Nejlepší odpověď
ministri

Pokud ho budeš lít z krabice, tak ho můžeš klidně lít i do hrnku.
Doplňuji:
Ale k otázce. Cituji:„A jaký tvar pro jaké víno vybrat? Sklenici ve tvaru „flétny“ použijte při servírování šumivých vín, tvar „tulipánu“ pro většinu bílých a růžových vín a tvar „balónu“ pro vína burgundského typu.“

Více zde: http://www.os­tolovani.cz/new­s/vyber-sklenicky-pro-pripitek-s-vinem/

Další odpovědi
briketka10

dá třeba i od hezkých hořčicových
my se ségrou pijeme vínečko červené
se sklenic od svíček koupených v IKEA
a věř vypadají moc hezky nebyly určené
na vyhození do koše, ale ke slavnostním
příležitostem mám jiné krásné s modrou
stopkou a i na šampus vysoké vlastním ☺
Doplňuji:
takto vypadá ta sklenička od svíčky, slouply jsme obrázek
nevyhořelý vosk vařící vodou odstranily a bylo, ještě mám1ks
http://www.ike­a.com/cz/cs/c­atalog/produc­ts/90138588/

Alesh

No, dá, ale musí to být hodně „uvolněná“ společnost. Případně že budeš servírovat víno s Colou. 🙂
V zásadě je to naprostá pitomost či nouzové řešení, které je nutné řádně omluvit.

ratava

Víno se nedá (podle zásad stolování) servírovat v jiné sklence než se stopkou… Už jen pro to, že díky té stopce si svou dlaní neměníte požadovanou teplotu nápoje.

BANAN93

já jsem barbar piju víno s colou :D
Jinak bratr ochutnal v hotelu na staromáku Chateau Petrus (když boháči nedopili jednu z lahví která tam stála asi 55000,– a byl to prej pěknej hnus! ) http://www.mer­lotdor.cz/bor­deaux/pomerol/pe­trus-98.htm
Doplňuji:
čili ho piju klidně z pulitru :D – jinak tedy když už jste někde kde si hrajete na hogo-fogo tak je asi vhodné ho pít ze zvláštní skleničky na víno – Já v tom hotelu dělal portýra a o silvestra jsem nosil Italům na pokoj whisky a to byla sklenička podobná zase těm ve kterých se pije šampus :D

manon

Pokud chceš někomu nalít „čistého vína“, můžeš i ve „skleničce od hořčice“ :) Ale to je přenesený význam. Nevím, co na to etiketa :)

Já bych myslela, že i etiketa pamatuje na krizové situace, kdy je v nouzových podmínkách cennější nalít hostu víno do hrnku, než mu řící nenaleji Ti, nemám správné sklo :D