Jaké víno Vám chutná? A jak poznáte že je kvalitní?

Chtěla bych se zeptat, jaké víno vám chutná? A jak poznáte, že je kvalitní? A koupili by jste si víno přes internet např. http://www.vino-alkohol.cz/ nebo z http://www.mvino.cz/…? Jsou to jen příklady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Růžové

Doplňuji:
Chutná mi i bíle a červené, ale pouze v hroznovém stavu. Jsem spíše na pivo a občasnou kořalku. Někdy si dám i sladký likér na chuť.

Další odpovědi:

Zlatý

Bílé víno

chybí mi tu "jiná možnost" - mám rád jak bílé, tak červené a spíš záleží na náladě a odrůdě či značce. Teď mám například období, kdy dávám přednost bílému, ale opět ne výhradně - zrovna včera večer jsem např. měl pro změnu červené. Téměř výhradně suché - sladké nemusím.
Z červených odrůd nejraději modrý portugal, rulandské modré a frankovku, z bílých rulandské šedé, muškát, vlašskej ryzlink (rýnskej ne, ten už je moc kyselej), ale i müllera, když se povede.
Za dobrý vkus ve víně vděčím mamince, nevyznám se v něm zdaleka tolik co ona (nepoznám, "po čem" chutná či voní apod.), ale aspoň poznám, co je dobré. Trvalo mi to poněkud déle než u piva, vínu jsem přišel plně na chuť až v osmnácti...
Doplňuji:
jo a víno přes internet? to ani náhodou...

Zlatý

Červené víno

Začínal jsem jsem na bílém - mým favoritem je Rulandské šedé, ale v současnosti dávám přednost červenému (taky proto, že mi pomáhá na nízký tlak), ale u něj jsem si ještě nenašla favorita.

Bílé víno

Suché bílé. Nejčastěji konzumuji snadno dostupné ( známý dováží do "naší" hospůdky i nám- dalším zájemcům) poměrně kvalitní a cenově velmi příznivé víno z Rakouska, z oblasti Wachau. Ku slavnostnějším příležitostem vybírám bílé víno podle nálady a nabídky, ale vždy lehčí a suché. Někdy si dopřeju i jiné víno, záleží na menu.

Zlatý

Bílé víno

Bílé, bez pecek - nejlépe malé korintky, hodně vychlazené. Alkohol s mužem nepijeme vůbec, ale skoro denně si dopřejeme lahvinku dealkoholizovaného bílého, červeného vína nebo sektu - vše od Carla Junga.

Stříbrný

Růžové

Mně začalo chutnat růžové víno, suché, po tom nebolí hlava. Ať už francouzský Merlot nebo od "templářů" André. Z červených vín opět Merlot, Bordeaux, Beaujolais, Modrý Portugal. Růžová i červená Frankovka je moc kyselá. Bílá vína jsem pila za mlada, teď mi příliš kyselí žaludek.

Bílé víno

Doplňuji:
Mě teda nejvíc chutná Pálava a rulandské šedé,což jsou vína sladká,suchá moc nemusím.:-) Ale když jsou doplněna dobrým sýrem,tak nevadí.

Zlatý

Červené víno

nejlepší je Modrý Portugal a dělám si střik
musím si ho pořádně vychutnávat :D))

Pokročilý

Růžové

Bronzový

Bílé víno

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.