Qwerty10

Jaké jsou průměrné známky na vysvědčení k přihlášce na střední školu?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké jsou průměrné známky na přihlášce pro střední školy? Už jsem v 8 třídě a nevím jestly se více učit na lépe bodováné předměty nebo na průměr.
Děkuji

Odpovědi
Edison

Na přihlášce na střední školy žádné známky nejsou. Ani průměrné. A ano, chce to se více a hlavně mnohem pečlivěji se učit. Podívej se na stylistiku, mluvnici, gramatiku, pravopis, logiku…

todos

Na střední jsem dělal přijímačky dva roky zpátky a neslyšel jsem, že by se něco měnilo ohledně známek, vždycky se počítaly z 8 a půlky 9, některé školy myslím i 7 (u mě se počítali známky z matematiky, češtiny, angličtiny ostatní byli jedno, ale to záleží na škole). Záleží asi kam by si chtěl jít, různé školy tomu dávají různou váhu, jestli chceš jít na gymnázium nebo lyceum tak by asi bylo dobrý nemít trojky (už jen proto aby si to tam pak zvládal, protože tam se úroveň toho co se musíš naučit rapidně zvýší, aspoň na škole, co jsem já to lidi co měli trojky na základce nezvládají), ale i s pár trojkami se tam dá dostat. Největší váhu má ale stejně ten test, takže když zvládneš ten tak budeš v klidu.

Edison

Studuj… Studuj a uč se. Jak můžem vědět, jaké známky jsou na jakém vysvědčení? Odhlénu-li odo toho, že v tomto šk. roce ještě žádné vysvědčení není.