Photoguy

Jaké známky se počítají k přijímacím zkouškám?

Je to tak že se počítají dvě známky z osmého ročníku a první pololetí z devátého?

Nezměnilo se to od nového roku?

Nejlepší odpověď
annas

Na svou otázku se dovíte odpověď jen na škole, na niž podáváte přihlášku.

Dvě známky – které a z kterých předmětů? To nemůžeme vědět,. zda škola kromě výsledků na vysvědčení upřednostňuje navíc známky ze dvou předmětů a které to jsou.

Vychází se přece z průměru za 1. i 2. pololetí 8. ročníku a 1. pololetí 9. třídy.

Kritérie pro přijetí si stanoví škola sama. Záleží na počtu tříd, přihlášek či celkovém prospěchu počtu přihlášených žáků ze ZŠ a jejich výsledku u přijímacích zkoušek.

Obecný postup – sečte body za prospěch na ZŠ, k tomu přidá další body za účast v celostátní soutěží, může bodově zvýhodnit třeba známky za určitý předmět podle oboru a nakonec připočítá body za přijímací zkoušky. To vše rozhoduje o přijetí.

Další odpovědi
Smusalover

já teď taky nastupuji na střední… a je to tak 1. a 2. pol. z osmý a 1. z devátý

Michálek1245

Jak tu všichni píšou – první a druhé pololetí z osmičky a první z devítky. Ale pozor, některé školy chtějí občas i druhé pololetí z devítky (a tady samozřejmě nesmíš propadnout, jinak nebudeš mít ukončené základní vzdělání). Nicméně dneska už se do toho promítají i výsledky SCIO nebo Cermat testů (teď nevím, co je zrovna aktuální). Na ty se ale dá docela dobře připravit přes přijímačky nanečisto cermat, které najdete tady: https://nanecis­to.online/ :) Já jsem to tak pár let zpátky dělal a dneska mám vystudováno. :)