Zlatý

Jak zvýšit chuť k jídlu?

Jak podpořit chuť k jídlu u staršího člověka (78) s problémy se srdcem. Co funguje proti nechutenství?
Doplňuji:
Barnajka: Děkuji za dobrý tip i za přaní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Už několikrát jsem tu doporočovala Nutridrink - mám s ním vlastní zkušenost, a ta je maximálně pozitivní. Kdyby nebylo Nutridrinku, možná už jsem tu nebyla ani já :)) Když jsem kdysi měla vleklý zdravotní problémy a šla s váhou o 30kg dolů, Nutridrink mě zachránil, protože normální jídlo jsem tehdy do sebe dostat prostě nedovedla.
Nebudu znovu vypisovat všechny plusy a přednosti - mrkni do odkazu, tam najdeš informace naprosto vyčerpávající.
Jediným záporem Nutridrinku je jeho cena, která není zrovna nejnižší: 50-60Kč za lahvičku. Když už ne pravidelně každý den, tak aspoň několikrát do týdne ho nemocnému dopřejte - vážně je to 'vynález' k nezaplacení, který pomáhá.
A kupodivu je i moc dobrý! ;)

Držím palce, ať se podaří potíže brzo překonat - ať už s Nutridrinkem, nebo bez něj ;)
http://www.vyzivavnemoci.cz/…
Doplňuji:
Není přece za co! :)
Hlavně aby to moje přání mělo nějaký efekt.. :/

Další odpovědi:

Zlatý

Procházka na čerstvém vzduchu?
Jídlo, které chutná?

Zlatý

Starý člověk už toho moc nesní.Polévky jsou důležité a syté.

Stříbrný

Musím přitakat barnajce, byť už vše bylo řečeno. I my s Nutridrinkem máme zkušenosti. Můžeš si vybrat mezi několika příchutěmi, popř. jestli osobě více bude vyhovovat hustá, či řidší konzistence. Babička má s přibývajícím věkem čím dále menší chuť k jídlu a poslední dobou je jí záchranou právě toto. A velmi si ho oblíbila a sem tam ho i vyžaduje, jelikož ji zasytí, přestože nemusí nic žvýkat, apod.

Bronzový

Také pomáhá jíst B-komlex

Zlatý

http://www.samoleceni.cz/…

moje maminka taky pila Nutridrink, kupovala jsem ho v lékárně, balík 5+1 vyjde to levněji jedna lahvička asi na 41,-Kč, podle toho v jaké lékárně kupujete..
Doplňuji:
ještě může pomoci silný kuřecí čistý vývar ten mamce chutnal, odšťavněná šťáva z červené řepy jablka a mrkve, bramborová kaše jemně našlehaná, vychlazené dietní kompotované broskve, meruňky, hrušky..
je nutno také myslet na to co může jíst podle příbalových letáků u léků co užívá..
moje teta má též nemocné srdce a nemůže jíst spoustu jídla jako zeleninu, která je zelená apod. má i cukrovku..

Expert kategorie

Pěkný den,našim pacientům doporučujeme použití Nutridrinků od společnosti Nutricia nebo Resource drinků od společnosti Nestlé.

Zdroj: http://www.lekarnavlipkach.cz/ skupina/zdrava-vyziva-napoje-1 99

Bronzový

Nutridrink je super, ale mám i positivní zkušenost s mrkvovou šťávou. Čerstvá by se měla vypít co nejdříve ale funguje i kupovaná.
Nosila jsem ji do nemocnice a dala vypít před jídlem, pak dostanou chuť i na nemocniční jídlo které bez šťávy nejedí. Funguje dobře na zlepšení všech funkcí v těle.

Diskuze k otázce

filka134

Ahojky,
já mám s Nutridrinkem taky dobré zkušenosti, pokud člověk nezvládne přijímat klasickou potravu, nebo prostě nemá čas chystat si vyváženou stravu a potřebuje přibrat, nebo si aspoň váhu uchovat, je to ideální řešení!
Já jsem pak objevila ještě výrobek, který je složením stejný a dodá potřebné živiny, ale je ještě levnější. I když třeba balení 5+1 u Nutridrinku vychází o něco líp.
Objednávám tady:
http://www.gigalekarna.cz/…
Jsem velice spokojená, tak snad pomůžu radou i Tobě, Dami! ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.