jackhammer86

Jak zdanit příjmy z internetu?

dobrý den, v případě založeni aplikace která bude využívat platební bránu stripe kde vlastně pokud zájemce aplikace využije tak stripe vám peníze pošle na vás účet (česky učet) jedná se o jaký je k tomu přístup co se týče daně, pokud jsem to pochopil správně jak to v ČR funguje tak but s přihasit jako
A. plátce DPH.
B. nebo založit IČO.
C. nebo založit S.R.O.
z důvodu že nemam tušení zda ta aplikace bude úspěšná tak nechci si komplikovat okolnosti ale zároveň také v případě drobného úspěchu nechci zas mít problémy s úřadem atp. chci to mít cistě proste co jsi prosím o tom to tématu myslíte v případě také mohu porosit k čemu slouží každá varianta u uvedených možností, děkují.

Odpovědi
Hlada

V ČR platí zákon 586/1992 Sb., zákon o daních z příjmů. Její výše nijak nesouvisí s tím, je-li plátce zároveň plátce DPH nebo je-li příjem z podnikání či z jiné činnosti. Rozdílně se daní příjem právnických osob. Takto položený dotaz je poněkud nejasný. V praxi je daň oproti pojistnému bezvýznamný výdaj.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.