RissaCZ

Musím peníze které bych si na youtube vydělal danit? Nemám živnostenský list.

Dobrý den musím peníze které bych si na youtube vydělal danit? Nemám živnostenský list.

Odpovědi
Poklička

ano musiš je danit.

McArthur

Ano, příjmy ze zahraničí podléhají dani z příjmu i případným slevám na dani.

Pokud jsou to Vaše vlastní videa, tak se jedná o příjmy z tvůrčí (umělecké) činnosti a není potřeba mít živnostenský list.

Pokud jsou to videa cizí a jen na nich „parazitujete“, tak si živnostenský list pořiďte a nezapomeňte, že tyto příjmy podléhají také DPH 21 %.

BP-SYNAPSE

V CZ to bude obdobne ako SK. Zacnete tym, ze si na Google AdSense zvolite ci sa vase potencionalne zarobky od divakov v USA budu zdanovat na uzemi USA 24% alebo ci si uplatnujete Zmluvu medzi USA a CZ o zamedzeni dvojiteho zdanenia a celkove dane budete odvadzat doma.
Ak nemate ziaden iny prijem z podnikania (nie ste podnikatel zivnostnik ci firma) a vase zarobky nepresiahnu 50.000 Kcs rocne, nic nedanite ani neplatite a to co vam realne prislo na ucet je uz zdanene v Irsku kde je EU pobocka Googlu.
Ak ste podnikatel ci zivnostnik tak prijem z youtube musite uviest v kazdorocnom ci stvrtrocnom danovom priznani a ten sa vam zarata do zakladu dane od ktoreho mozu byt potom odratane pausalne ci skutocne naklady na podnikanie.