deliris

Jak zapojit televizi?

Dobrý den. Potřebuji poradit. Dostala jsem darem televizi SAMSUNG – ta tenká, nevím jestli to je plasma nebo LCD … ? Zapojím do elektřiny, vše ok. Zapojím do antény, a ona že bez signálu. Asi mám špatný kabel. Je tam spoustu konektorů a já nevím čeho všeho. Dárce se neobtěžoval přibalit i návod, a na netu nic najít nemůžu… ☹ ☹ Poradí někdo?

Doplňuji:
Scart vím, ten použiji, když budu chtít televizi propojit s DVD přehrávačem, abych nemusela při zapnutí DVD přepínat i televizi.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Postupuj tak, jak je v kraji zvykem:
Aby televizor něco ukazoval, musí se nejdříve naladit. Začni zapojením antény. Pokud má televizor přijímač DVB-T, zapoj anténu rovnou do něj. Pokud ho nemá, použij set-top-box. Poté zvol režim ladění, nejlépe automatický, a nalezené stanice (programy) si ulož do předvoleb podle své potřeby nebo přání, či zvyklosti.

Přeji hodně třeskuté zábavy u sledování osudů nedostižných idolů nekonečných seriálů.

Další odpovědi
anonym

po připojení antény je nutné provést automatické ladění / automatické vyhledávání programů …

zkuste pro hledání programů použít nejdříve DVB (digitální tuner) a teprve pokud se s ním najít programy nezdaří můžete použít v nouzi ten analogový …

Michal Kole

Jaký je přesný typ té televize?
Taky je možný že televize má jen digitální tuner a zdroj signálu je jen analogový.

Na televizi je velký konektor SCART (je nevětší), pak malý konektor HDMI (obdélník s 19 dirkami). Pak může být trojice kulatých konektorů Zelený, modrý, červený (cich) pro připojení DVD,Bluray, settoboxů. Může tam být DVI a D-SUB konektor pro připojení PC,NTB. Může tam být žlutý kulatý konektor nebo černý malý konektor se 4 dirkami pro připojení kamery.

tom004

Už nějaké odpovědi máte,ale zkuste: kabel od antény zapojte do TV (konektor většinou označen ANT.). Zapnout TV,na dálkovém ovladači stisknete MENU,potom INSTALACE a dál postupujte podle pokynů. Píšete,že Vám napíše NENÍ SIGNÁL. Když zvolíte možnost manuální instalace,dole na obrazovce se objeví dva diagramy – kvalita signálu, – druhý úroveň signálu.Pak můžete zkontrolovat propojení TV s anténou. Úroveň a kvalita v % pomůže v další orientaci. Doufám,že jsem to moc nepomotal.

mosoj

A ta antena – fungovala i dříve ?

Kajolka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké elektro byste doporučili? Jako myslím na koupi TV. Kde jste byli spokojeni? S nabídkou, cenami i dodáním?

deliris

Že je třeba spustit automatické ladění programů, to vím, ale otázka zněla: Jak zapojit televizi?

Jaký kabel si mám sehnat? Jak si s tím poradit?

deliris

Nešlo by to nějak hezky česky?

deliris

Anténa funguje, mám v ní zapojenou svou současnou televizi. Já vidím problém v tom kablu .

rynek878

Já vidím problém v tom,že budete muset znova nechat vyhledat všechny programy přes automatickou instalaci,tu Vaší starou TV máte přes set top box?A jde Vám tam už digitální signál?