Avatar uživatele
deliris

Jak zapojit televizi?

Dobrý den. Potřebuji poradit. Dostala jsem darem televizi SAMSUNG – ta tenká, nevím jestli to je plasma nebo LCD … ? Zapojím do elektřiny, vše ok. Zapojím do antény, a ona že bez signálu. Asi mám špatný kabel. Je tam spoustu konektorů a já nevím čeho všeho. Dárce se neobtěžoval přibalit i návod, a na netu nic najít nemůžu… ☹ ☹ Poradí někdo?

Doplňuji:
Scart vím, ten použiji, když budu chtít televizi propojit s DVD přehrávačem, abych nemusela při zapnutí DVD přepínat i televizi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4786 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Děda Louda

Postupuj tak, jak je v kraji zvykem:
Aby televizor něco ukazoval, musí se nejdříve naladit. Začni zapojením antény. Pokud má televizor přijímač DVB-T, zapoj anténu rovnou do něj. Pokud ho nemá, použij set-top-box. Poté zvol režim ladění, nejlépe automatický, a nalezené stanice (programy) si ulož do předvoleb podle své potřeby nebo přání, či zvyklosti.

Přeji hodně třeskuté zábavy u sledování osudů nedostižných idolů nekonečných seriálů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

po připojení antény je nutné provést automatické ladění / automatické vyhledávání programů …

zkuste pro hledání programů použít nejdříve DVB (digitální tuner) a teprve pokud se s ním najít programy nezdaří můžete použít v nouzi ten analogový …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Jaký je přesný typ té televize?
Taky je možný že televize má jen digitální tuner a zdroj signálu je jen analogový.

Na televizi je velký konektor SCART (je nevětší), pak malý konektor HDMI (obdélník s 19 dirkami). Pak může být trojice kulatých konektorů Zelený, modrý, červený (cich) pro připojení DVD,Bluray, settoboxů. Může tam být DVI a D-SUB konektor pro připojení PC,NTB. Může tam být žlutý kulatý konektor nebo černý malý konektor se 4 dirkami pro připojení kamery.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Už nějaké odpovědi máte,ale zkuste: kabel od antény zapojte do TV (konektor většinou označen ANT.). Zapnout TV,na dálkovém ovladači stisknete MENU,potom INSTALACE a dál postupujte podle pokynů. Píšete,že Vám napíše NENÍ SIGNÁL. Když zvolíte možnost manuální instalace,dole na obrazovce se objeví dva diagramy – kvalita signálu, – druhý úroveň signálu.Pak můžete zkontrolovat propojení TV s anténou. Úroveň a kvalita v % pomůže v další orientaci. Doufám,že jsem to moc nepomotal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

A ta antena – fungovala i dříve ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké elektro byste doporučili? Jako myslím na koupi TV. Kde jste byli spokojeni? S nabídkou, cenami i dodáním?

Avatar uživatele
deliris

Že je třeba spustit automatické ladění programů, to vím, ale otázka zněla: Jak zapojit televizi?

Jaký kabel si mám sehnat? Jak si s tím poradit?

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
deliris

Nešlo by to nějak hezky česky?

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
deliris

Anténa funguje, mám v ní zapojenou svou současnou televizi. Já vidím problém v tom kablu .

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
rynek878

Já vidím problém v tom,že budete muset znova nechat vyhledat všechny programy přes automatickou instalaci,tu Vaší starou TV máte přes set top box?A jde Vám tam už digitální signál?

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek