sottka

Jak zapojit dvd.

Mám videorecordér propojený HDMI kabelem s tv.Chtěl bych nahrávat z dvd na video a nahrávat filmy z tv.

Nejlepší odpověď
Hlada

Videorecordér má vlastní tuner, z kterého se bere signál pro nahrávání na vnitřní HDD. Pokud byste chtěl kopírovat kolečka DVD na VHS kazetu, propojíte DVD recordér s VHS videem prostřednictvím konektorů SCART nebo CINCH. Televizor bude v obou případech fungovat jen jako monitor. Anténu připojíte do recordéru a z něj do televize.

Další odpovědi
lexx

Ten Váš dvd to je přehrávač nebo rekordér s vlastním hard diskem (HDD) ? Jinak bude potřeba 2 kabely SCART, z dvd do VCR (video cassette redorder) a z VCR do TV, koax z anténní zásuvky na stěně zapojte do VCR a druhý krátký koax (běžně bývá přiložen při zakoupení VCR) z VCR do TV. Mělo by to fungovat. Pozor: některá dvd jednoduše na video zkopíroval nelze, mají copy-protect. Pomůže leda vypálení na dvd-r vhodným software na počitači.

P.T.

Pokud myslíte combo DVD/VHS, vím že nahrávat z VHS → DVD jde, ale ne DVD → VHS. Alespoň ne na obyčejných combech,které se dají pořídit kolem 5tis. Kdysi před dvěmi lety to uměl Samsung,ale už se neprodává a jiné Samsung nedělá. Nevím,zda to budou umět TOP modely (např. Finlux), ale to jsme v cenové kategorii 7tis a výš.

Co se týče nahrávání TV programů, to tu popsali kolegové.

Pokud máte nějaký,který to umí (to se dozvíte z návodu),budu rád,když se s námi podělíte o model a výrobce.