irij

Jak zapojit 3 disk do počítače, hrozí nějaká rizika, nebo stačí prostě připojit konektory?

PEVNÝ DISK DO POČÍTAČE

Nejlepší odpověď
Miroslavst

v počítači můžeš mít zapojené pouze 4 věci
Důležité je nastavit master a slave.

Další odpovědi
iq

jestli myslíš HDD, tak jich můžeš zapojit tolik,kolik máš konektorů(před­pokládám sata) na základové desce.Riziko je v tom,že pokud máš malou krabici na pc,tak se ti může hodně zvednout teplota.Neměj disky pokud možno úplně u sebe a doporučuji přídavné chlazení.Ještě se mrkni,jestli máš dostatečně dimenzovaný zdroj,ale tam by většinou neměl být problém

ještě doplním.Já mám 2 pc,jedno na práci – 4HDD a druhé jako home theater – 6HDD každý 1,5 TB.Takže může být zapojeno víc jak 4 HDD.

anonym

Jen opravím Miroslava, popisuje totiž stav který dnes už není zcela aktuální a týká se pouze starého PATA rozhranní se kterým se dnes už moc nesetkáme: Totiž,
pokud máš jen trochu novější počítač a na základní desce SATA konektory (vypadají takto http://www.uf­sexplorer.com/in­f/sata-mb.jpg ) pak se tě omezeni na 4 zařízení ale vůbec netýká … u SATA disku už ani nenastavujeme master/slave

Jak zapojit SATA disk do počítače, video: http://www.you­tube.com/watch?v=kCgFYN­Lzn18

disk pořiď právě SATA kompatibilni a můžeš ho snadno připojit (při vypnutém pc) do kteréhookoliv ze sata konektorů na desce, po zapnutí počítače bude disk k dispozici (obvykle bývá naformátovaný, ale pokud ne pak ve správci disků budeš muset vytvořit nový oddíl a ten naformátovat – souborový systém ntfs, ext3 apod…)

obecně není připojení takového sata disku o nic náročnější než připojení usb flashky, jen s tím rozdílem že to neděláme za běhu počítače

led

Ja používam niekedy pri práci 1 interný pevný disk počítača a 2–3 externé pevné disky súčasne. Takéto zapojenie nerobí problémy a môžem takto pracovať bez problémov.
2 interné disky nie sú problém master-slave