JájsemRaibek

Mohu zapojit druhý PC do notebooku?

Internetové připojení mám přes modem, který je zapojen na wifi router. Přes wifi „chytám signál“ na notebooku (win 8.1).
Stolní PC (win xp)nemá wifi.
Notebook i stolní PC mají datovou zásuvku.
Router má též datové zásuvky, ale od stolního PC je daleko, takže spojení kabelem router-PC nelze.
Mohu připojit datový kabel k notebooku, který přijímá signál internetu přes wifi a zapojit jej do stolního PC?
Bude pak ve stolním PC k dispozici internetové připojení?

Odpovědi
zelí

Tak to zkus ne? Tipl bych si, že to nepůjde jen tak samo od sebe. Muselo by se to nějak pošéfit.

Dochy

Mělo by to jít, snad ťuknout na aktivní síťové připojení (WiFi) a najít tam někde „sdílet“. Bohužel jsem tohle na Win nedělal, vím, že na linuxu by to bylo bez problémů, tzn. po HW stránce tomu nic nebrání. Otázka je jak moc se budou bránit Windows.