vojtan7

Mohu zapojit SATA II disk do SATA III ?

Dobrý den chtěl bych „upgrejdnout“ svůj PC a mám dotaz. Zda mohu zapojit SATA II disk do SATA III aniž bych musel cokoliv dokupovat. To jest zda je nutné pro přechod na novou SATA III ze SATA II kupovat nový disk.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano můžeš, zpětná kompatibilita je zaručena. Konektory jsou stejné, rozdíl je v rychlosti. Pojede to na rychlosti SATA II.

Další odpovědi
LeVovič

já mám takový zajímavý poznatek – můj starý počítač „chytal“ modrou smrt a tak mě jednoho dne napadlo, že zkusím v BIOSu změnit nastavení disku a ze SATA II jsem ho nakonfiguroval na SATA III a počítač jel asi další dva roky bez potíží, takže si myslím, že to tam klidně zapojit můžeš :D