Pokročilý

Jak zapojit základní desku do zdroje?

Mám problém. Koupil jsem si základovku Gigabyte GA-F2A55M-DS2 a zdroj Gembird 400W (není na krabici napsané co je to za model), ale deska má 24pin na desku a 8pin na procesor. Bohužel zdroj má 20+4 pin na desku a a 4pin a 6pin na procesor. Nevíte jestli můžu do desky zapojit 4pin (6pin tam ani nejde, ten 4pin jde alespoň zapojit do půlky) místo 8pinu popřípadě nějaký adaptér či co??? Za všechny odpovědi předem děkuji :)
Doplňuji:
@cochee: Děkuji, já si totiž kupujiskládám nový počítač a zdroj byl jeden z posledních komponent co my zbývá (ještě RAM). Hledal jsem co se dalo a myslel jsem že by to mohlo jít. Zkusím pak jen na 4pin a popřípadě koupím redukci.
@profimaster: Ten zdroj mi přišel včera tak si nový opravdu kupovat nebudu ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

24pin na MB odpovídá tomu 20+4 zdroje, 6pin zdroje je na grafiku. Ve zdroji (mém, ne tvém :) )je odkaz na redukci Molex/4pin, ten 8pin na desce by měly být dva 4piny vedle sebe (prozkoumej). Pokud se ti PC nerozeběhne jen s tím 4pinovým vodičem z Gembirdu, kup si onu redukci a osaď i druhou půlku osmipinu.
Doplňuji:
Ony ty zdroje jsou většinou na e-shopech nedostatečně popsány, co se týká vybavení přípojkami. Je pak třeba hledat např. i na stránkách výrobců. Máš zkušenost na příště :-)

Zdroj: http://www.penta.cz/cz/kabely- napajeci/65489150-redukce-napa jeci-5-25-p4-4piny?utm_source= zbozi_google&utm_medium=cpc&ut m_content=Pocitacekomponentyka ncelar-Kabelyredukce-Kabelynap ajeci&utm_campaign=zbozi_googl e-unpaid

Další odpovědi:

1. 6 pin je určen na nápejí grafické karty
2. 4 pin by neměl stačit
3. Budeš nejspíše potřebovat nový zdroj

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.