HOMER

Jak výpočítat vnitřní úhly trojůhelníku pomocí stran.

Poraďte prosím jak vypočítat tento (pro mne zatím zcela nepochopitelný) příklad:

Trojůhelník o stranách 1, odmocnina 2,odmocnina 3 má vnitřní úhel:
a)π/4 b)30° c)π/2 d)15° e)žádná z předchozích
Doplňuji:
jedná se o příklad z přijímaček z minulých let, neměl jsem čas se na to podívat dřív (včera jsem měl ústní zkoušky), až dnes z hrůzou jsem zistil, jaké mají naše milé VŠ podivné představy o studijních předpokladech. foto zde:
http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=79de6e08b36d39fc­.jpg&d=s6c0ba5d7f8dfe75&­size=3

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedná se o pravoúhlý trojúhelník. Takže úhel je pí/2 = 90 o

Podle pythagorovy věty je (1) na druhou + (druhá odmocnina ze dvou)na druhou = (druhá odmocnina ze tří) na druhou
1 + 2 = 3
Součet čtverců nad oběma odvěstnami se rovná čtverci nad přeponou.

Takže to je dostatečný důkaz že se jedná o pravoúhlý trojúhelník.

Ty vogo ono se jedná o příklad na přijímačkách na výšku ??? Já myslel že to je pro šestou třídu !
Doplňuji:
Jo a kdyby to nebyl pravoúhlý trojúhelník tak se všechny úhly dají vypočíst podle sínové věty. Ale on to je.
Já už se nedivím že všichni naši politici mají vejšku.

Další odpovědi
hippeace

mas to nekde napsany původní zadání nak sem to nepochopila mozna si tam zapomel nakou malickost naskenuj a posli mi to na barakulichova@seznam.cz jestli chceš pomoct mam posit ze je to nakej chytak v jakym si ročníku?

HOMER

Dobrá tomu rozumím dík moc,ale když to nebude pravouhlý?Rád bych podotkl že tabulky ani kalkulačky nejsou povoleny, takže sinová věta je mi pak k ničemu..

mosoj

Ale on to je pravoúhlý. V tom je ta krása.

Pro řešení obecného trojúhelníku potřebujete ty tabulky nebo kalkulačku.

mosoj

Předpokládám, že tak budou koncipovány i ty příklady.
Jestli mě paměť neplete hodnoty určitých úhlů
sinus, cos, tg, ctg jsme museli znát nazpaměť. To jsou ty hodnoty kdy nabývají velikosti 0, 1,.

HOMER

Díky to mi moc pomohlo,hledal jsem v tom strašnou vědu..Bohužel ty hodnoty tam občas taky chcou a učit se je zpaměti podle mě není normální.
Pro pobavení otázka bez komentáře:
Blízkými úředními jazyky se mluví v zemích:
a)Irák,Irán b)Sýrie,Angola c)Finsko,Maďarsko d)Turecko,Azer­bájdžán e)Španělsko,Bra­zílie

mosoj

Rádo se stalo.

Jinak opět, pane jo !! No Comment.