Jak vypálit hudbu na CD?-návod pro blbé

Ahoj chtěla bych si udělat CD s vlastním výběrem písniček, ale nikdy jsem to nedělala tak vůbec nevím jak na to. Prosím můžete mi poradit v jakém formátu mám písničky stáhnout(aby šlo CD spustit na normálním CD přehrávači), na jaké CD, jak to mám udělat (co k tomu potřebuji,jaký program…) a kolik písniček se tam tak vleze… Děkuji moc za odpovědi, ja sama si nevím rady

Nejlepší odpověď
iceT

Písničky stahuju v mp3,ukládám si je do počítače,nejlépe do nějaké složky,aby se pak při vypalování blbě nehledaly.
Pro vypalování je potřeba mít vypalovací program,pokud ho ještě nemáš,tak třeba tady

http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/vypalo­vani_cd/nero/
stáhnout a instalovat program.
CD raději kvalitnější.Pís­niček se vejde dost.Při vybírání tě program stejně upozorní,že na CD už není místo.
A teď,pokud už máš vše připravené,tak spusť vypalovací program a ono tě to už samo bude navádět co máš dělat.
Doplňuji:
A úplně nejlepší by bylo,kdyby ti postup někdo ukázal,stejně tak jako mě.

Další odpovědi
kenyrts

Snad Vám něco napoví tento link:

Zdroj: http://www.ra­dirna.cz/hudba/jak-vypalit-hudebni-cd.html

Hlada

Na klasické CD se data zapisují ve formátu CDA, který se ale nepoužívá pro ukládání na internetu. Pokud budete mít možnost výběru, stáhněte si hudbu ve formátu flac. MP3 má slyšitelně horší kvalitu než CDA nebo flac. Z hlediska zápisu ale není vstupní formát rozhodující. Další postup je závislý na vypalovacím programu, který převede hudbu do formátu CDA a vypálí na disk. K tomu stačí i systémový Windows Mwdia Player. Jako médium použijte CD-R, na který se vejde 80 minut záznamu. Takto vypálené CD přehrajete v jakémkoli přehrávači.

Eva Janotová

Děkuji za rady. Na stahování filmů, písniček na DVD,CD. Určitě to vyzkouším. Chci si nahrát své písničky. Už mě nebaví stálé vyhledávání na internetu. Eva