Jak vypálit hudbu

Musím dopředu říct, že jsem počítačový začátečník. Učím se vypalovat ve Windows a zatím nevím, jak vypálit CD s hudou, aby to přehrála moje hifi věž. Díky.

Nejlepší odpověď
dave09

V prvé řadě byste měl mít nějaký software, tedy program, určený k vypalování. Mezi nejznámější patří Nero, který je však placený. Existuje ale mnoho alternativ, které jsou zadarmo.

Pokud jste ve fázi, kdy máte nějaký program nainstalovaný, stačí v jeho menu zvolit „Vytvořit hudební CD“. Ve většině vypalovacích programech se taková možnost nabízí. Poté stačí vybrat hudební soubory, které chcete vypálit a vše potvrdit. Program by se měl sám postarat například o převod souborů do správného formátu atd.

Zároveň doporučuji vypalovat nižší rychlostí, než je maximální. Zamezíte tak možnému sekání hudby během přehrávání ve Vaší HIFI věži. Zpočátku bude vhodné, když si vše vyzkoušíte na přepisovatelném CD-RW, abyste zbytečně nepřišel o několik CD.

Hodně štěstí při vypalování.

Další odpovědi
Jivinho

Skuste Nero.