Jak vybrat reproduktory k PC?

Chci si do pracovny k počítači pořídit nějaké lepší repro (ne plastové chrchlátka), hlavně hudba a filmy (většinu času spíše ta hudba). Mám jít do klasického domácího kina, nebo něčeho pro PC? Jaké máte zkušenosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Záleží na spoustě faktorů: milovník basů? Jak velký pokoj? Kolik peněz? Klasická domácí kina k DVD přehrávačům jsou podle mě zbytečně předražená, volil bych spíše něco osvědčeného než 3 cm široké sloupečky, ze kterých se line všemožné jen ne zvuk. Nešlápnete vedle, když koupíte nějaké bedny od Genius typu Repro SW-HF5.1, na řadě moc nesejde (i 4000 se dají koupit za 2.000). Basy mají super, k filmům jak dělané, na taneční muziku a metal taky. Ale... Možná bych přední monitory vyměnil za nějaké bedny z hifi věže (už kvůli přednesu středů a výšek), přední dal za zadní - většině lidí to však stačit bude tak, jak to je (určitě lepší než většina PC repro na trhu z plastu a o miniaturních rozměrech).
U zvuku by se nemělo šetřit a já sám bych přihodil "pár" tisíc, koupil nějaké normální stereo sloupy, připojil k zesilovači/recieveru (ze zvukovky povedete kabel cinch cinch + jack) a dokoupil subwoofer (nevím, jestli sestavy Genius SW-HG5.1 mají potřebné vstupy). Zesilovač a opravdové stereo sloupy se dají koupit i za celkem 10 000 Kč, na filmy a lepší požitek z hudby (záleží na žánru) bude ale přídavný subwoofer nutný. Jo, jenže je už rozdíl mezi 10-16 tisíci za takový komplet nebo 2 tisíc za Genius.

Další odpovědi:

Bronzový

Já myslím, že pokud si pořídíš nějaké kvalitnější třeba 2.1 repro k PC v cenové hladině cca 700+, tak tím nic nezkazíš ... na normální přehrávání hudby a filmů to hraje krásně ... pokud teda nemáš vytříbený hudební sluch a nepotrpíš si na opravdu dokonalou kvalitu :)

Sem pro 7.1 nebo 5.1 .. mám 7.1 a hry, hudba a filmy, naprosto realistický zvuk - prostě luxus..

Bronzový

Souhlasím s frankiem a jen doplním, že nesmíte zapomenout že základem není jen reproduktor, ale hlavně dobrá zvuková karta !!!

Osobně používám Audiotrak Prodigy XT 7.1 a mohu jen doporučit, dobrá karta je opravdu základ.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.