Anduliska

Jaký je rozdíl mezi reproduktorem a subwoofrem?

Dobrý den,
pročítám si své poznámky z informační technologie a náhle tam narazím na woofer (reproduktor) a subwoofer. Rozdíl mezi nimi mi však nějak nedochází, oboje mi přijde naprosto stejné. Můžete mi prosím tedy vysvětlit jaký je mezi nimi rozdíl?
Pěkný den.

Nejlepší odpověď
gecco

Subwoofer reprodukuje (vydává) jen nízké frekvence (cca 20 – 100, max cca 300 Hz)…
😉
Koneckonců – i ´běžné´ reproduktory se dále dělí na basové, středové a výškové – právě podle kmitočtu, který jsou schopny reprodukovat s minimálním zkreslením.

Další odpovědi
lexx

ano tak to je jak již psáno výše, konstrukce obou je velmi podobná akorát sub má větší rozměr a zpracovává nejnižší složky zvukového spektra (hluboké tóny) tolik ve stručnosti

CobblíkCZ

Subwoofer bere hluboké tóny (většinou basy) a když máš na nějaké větší akce dvě normální vysokofrekvenční bedny, dvě basové bedny a jeden subwoofer, který je něco jako zesilovač ;)