Bronzový

Všimli jste si, že když máte mobil v blízkosti repro bedniček, občas vydávají "chrčivé" zvuky?

U svého PC mám bedničky. Zvláště při posílání/přijímaní SMS nebo volání, se daný kmitočet namoduluje na repráčky a ty pak vydávají jakoby chrčivý zvuk.
Nevíte, jak se to dá odstínit? Nebo prodávají se už stíněné?
Doplňuji:
klubru> mám zjištěno, že i když je mobil ve vzdál 1,5 m ,stále to na to má vliv. Chce to vyřešit jinak.

Napadlo mě, jestli by třeba šlo obalit bedničky staniolem. Ideál by byl, pokud by se prodávaly přímo odstíněné bedničky. Ale max. do 1000 kč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

tak si tam nedavej mobil...co k tomu rict

Další odpovědi:

To je normál, stačí to vyřešit tak, že dáš mobil od bedniček trochu dál.

Zlatý

To je reakcia reproduktoru na vyžarovaný vyhľadávací signál mobilnej siete. Všimnite si relatívnu pravidelnosť vrčania, to je dôkaz, že vinníkom je mobil, ktorý pravidelne komunikuje s mobilnou telefonnou sieťou.
Doporučím lacnejšie riešenie, dajte si mobil ďalej od reproduktorov. Presnú vzdialenosť nie je možné presne určiť, záleží od typu, citlivosti, hlasitosti reproduktoru a sile vyžarovacieho vyhľadávajúceho signálu mobilu.
Preto napríklad v divadle, alebo na koncerte ak sa používajú bezdrútové mikrofóny treba vypnúť (nie ztíšiť) mobil. Predstavte si, že Romeo vyznáva Júlii lásku a do toho mu zavrčí vyhľadávajúci signál vášho mobilu.

Zlatý

Zřemě nějaká zpětná vazba

a asi nějaké ovlivnění elektromagnetického vlnění magnetickým polem z reproduktorů

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.