vas999

Jak velký je společenský prohřešek držet příbor ve špatné ruce?

Jednou takhle jsem si dával špagety a nevěděl jsem, do které ruky si dát co. Nakonec jsem vzal vidličku do levé ruky a lžíci do pravé. Jeden kamarád mi vysvětlil, že správně to je obráceně. Jenže proč bych něco měl jíst tak, jak to neumím? Vidlička prostě patří do levé ruky a v pravé nemá co dělat, ne? Stejně tak nůž prostě musí být v pravé ruce. Tak jak to tedy má být?

Nejlepší odpověď
Edison

Obojí je špatně. Špagety se v IT servírují do hluboké misky a jedí se POUZE vidličkou. Natáčení špaget na vidličku tím pádem v pravé ruce se provádí proti okraji té misky…

doplnění: Co se týče co ve které ruce… Ono se dnes už moc nepoužívá termitologie „pravá“ a „levá“ ruka, ale „silná“ a „slabá“ ruka… Význam a důsledky jsou snad jasné…

Další odpovědi
Kepler

Jsem milovníkem špaget a naučil jsem se jíst je jako Italové – jen vidličkou. https://www.wo­manonly.cz/jak-spravne-jist-spagety-budte-jako-italove/
Pokud už lžíci použijeme, pak se v tomto případě drží v levé ruce jako pomocník, hlavním nástrojem je pořád vidlička v pravé ruce.

yuko

Jez špagaty vidličkou jako Ital a je jedno, jestli levou nebo pravou rukou. Já jsem pravák 🙂

zjentek

A když je čoek levák? Která ruka je špatná?

Edison

Kepler: Mě to taky právě naučili špagetožrouti… A to ti nejobyčejnější.. jak se to dělá správně… I v obyčejný závodní jídelně… kuuuuurňa… tam se žralo… 😁

Kepler

No jo, ale hluboký talíř je lepší, než miska. Můžeš tak rozsypat víc strouhaného parmazánu…, mlask!

Edison

Tak mám na mysli takovou tu polévkovou… širokou.. Ne klasický hluboký talíř s rantlem… Možná by bylo lepší to popsat jako hluboký talíř bez rantlu… Široká miska…