Avatar uživatele
vas999

Jak velký je společenský prohřešek držet příbor ve špatné ruce?

Jednou takhle jsem si dával špagety a nevěděl jsem, do které ruky si dát co. Nakonec jsem vzal vidličku do levé ruky a lžíci do pravé. Jeden kamarád mi vysvětlil, že správně to je obráceně. Jenže proč bych něco měl jíst tak, jak to neumím? Vidlička prostě patří do levé ruky a v pravé nemá co dělat, ne? Stejně tak nůž prostě musí být v pravé ruce. Tak jak to tedy má být?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1813 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Obojí je špatně. Špagety se v IT servírují do hluboké misky a jedí se POUZE vidličkou. Natáčení špaget na vidličku tím pádem v pravé ruce se provádí proti okraji té misky…

doplnění: Co se týče co ve které ruce… Ono se dnes už moc nepoužívá termitologie „pravá“ a „levá“ ruka, ale „silná“ a „slabá“ ruka… Význam a důsledky jsou snad jasné…

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jsem milovníkem špaget a naučil jsem se jíst je jako Italové – jen vidličkou. https://www.wo­manonly.cz/jak-spravne-jist-spagety-budte-jako-italove/
Pokud už lžíci použijeme, pak se v tomto případě drží v levé ruce jako pomocník, hlavním nástrojem je pořád vidlička v pravé ruce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
yuko

Jez špagaty vidličkou jako Ital a je jedno, jestli levou nebo pravou rukou. Já jsem pravák 🙂

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A když je čoek levák? Která ruka je špatná?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Kepler: Mě to taky právě naučili špagetožrouti… A to ti nejobyčejnější.. jak se to dělá správně… I v obyčejný závodní jídelně… kuuuuurňa… tam se žralo… 😁

před 1813 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No jo, ale hluboký talíř je lepší, než miska. Můžeš tak rozsypat víc strouhaného parmazánu…, mlask!

před 1813 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak mám na mysli takovou tu polévkovou… širokou.. Ne klasický hluboký talíř s rantlem… Možná by bylo lepší to popsat jako hluboký talíř bez rantlu… Široká miska…

před 1813 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek