Slezan

Jak těžký přívěs můžu táhnout za autem?

Když je maximální váha přívěsu určena na 650Kg co se stane když budu táhnout více? Může se poškodit karoserie, nebo někde nechám zadní část auta? Někdy bývají k různým motorům udávány různé hodnoty.

Nejlepší odpověď
tom004

Není to tak jednoduché.Raději si prostuduj odkaz.

Zdroj: http://www.au­toweb.cz/jaky-prives-lze-tahnout-za-osobnim-autem-jake-jsou-maximalni-hmotnosti/

Další odpovědi
janek66

Auto se prakticky poškodit nemůže.Nestane se nic když pojedete, ALE když budete potřebovat náhle zastavit to poznáte určitě.Nejde o to co utáhnete, ale o to co dovede auto ubrzdit.
Většinou auto s naftovým motorem může táhnout těžší přívěs, protože samo váží víc a zvládne ubrzdit těžší přívěs.

cukrar

anonyme,
Nesmíte tahat více, nežli je uvedeno v technickém průkazu. Riskujete pokutu až 50 000Kč, 3 body.
Více pro pochopení je na http://www.cspsd­.cz/index.php?op­tion=com_phoca­download&view=ca­tegory&id=1%3A­veobecne-dokumenty&Ite­mid=35&limitstar­t=20
řidičské oprávnění…
Co se týká poškození vozidla, většinou nic nehrozí. přesněji neznám případ, že by přetížený vlek způsobil škodu na vozidle. (Pozor, přetížený vlek, nikoliv sběsilá jízda s přetíženým vlekem)
ICQ 55180641

Zdenda KT

když se to přesáhne o několik kilogramů tak se samozřejmě nic nestane. když bývají k motorům udávány různé hmotnosti tak je to z důvody dynamiky. u různých motorů jso pořád stejné kategorie

slad08

Mohl byste táhnout i 800 Kg. Výrobce přívsů udává pouze orientační nosnost, protože počítá s tím , že se najodou i tací, kteří budoutáhnou více
Jak říká Hnulka11: auto nebude mít výkon a pojede pomaleji, dbejte na uvedený výkon auta, aby nedošlo k poškození

hanulka11

myslím, že tím zatížíte hlavně motor a auto nebude mít takový výkon

gepik

Myslím, že by se hmotnost přívěsu uvedená v TP moc přesahovat neměla. Karoserie auta je sice stejná, ale silnější motory bývají zase těžší a mají třeba lepší brzdy. A potom ty možné problémy při silničních kontrolách či hůře nehodách.

venkovan

Zásadní je za jakým autem a kolik to auto má napsáno v TP. Když přívěs přeložíte, maximálně mu zkroutíte rám, rozválíte pneumatiky (u rozměru pneu je číslice která uvádí maximální zatížen, např „111“ je asi okolo 1100 kg – jak které číslo je napsáno na lepších webech prodejců pneu).
V zásadě u většiny osobních aut je doporučená váha na závěsnou kouli 50 kg ( + maximální hmotnost přívěsu v TP) – musíte podle toho vyvážit náklad..
Pokud nákladem překročíte jeho celkovou hmotnost (správně byste neměl ani o kilo) a dojde k nehodě, dopočítají vám potom metry delší brzdné dráhy, je to špatné. Navíc nehoda způsobená vlekem jde z povinného ručení tažného vozidla. V neposlední řadě některé malé přívěsy dokáží auto natolik rozhoupat, že ho „vyhodí“ ze silnice. Zejména které jsou úzké, nebo mají malá kolečka, nejsou odpruženy torzními tyčemi, jsou špatně vyvážené apod. To, že někdo jede s přívěsem i okolo 130 km/hod neznamená, že tak lze jezdit s každým přívěsem. Některé v 80 km rychlosti se chovají jako rozmarná žena či „maminčin“ chlapeček.
Pokud máte skupinu „E“ a potřebujete přivést náklad o váze přes s přívěsem o celkové váze 780 kg, je lepší si půjčit težší vlek z půjčovny.

Deli

Jde o motor, váhu auta, typ tažného zařízení a také zda jde o přívěs brzděný či nebrzděný. Najdete to ve velkém techničáku!

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

xxyy

Dobrý den,
doporučuji si nají znění vyhlášky 341/2002 §14
kde se vše dočtete. Co se týče řidičského oprávnění vše najdete v zákoně 361/2000 §81 odst 4 a , c . Co se týče rychlosti soupravy vše najdete §18 odst.5 – proto AGADOS prodává nebrzděné přívěsi na 130 km/hod.

AGADOS