Benecek

Můžu řídit s řidičským oprávněním skupiny B osobní automobil( Octavia) + obytný přívěs o hmotnosti 1100 kg?Děkuji

Odpovědi
Funna

pro tebe platí odstavec 4c) Zákon č. 361/2000 Sb.,

Odstavec 4

Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení

  1. motorových vozidel, s výjimkou vozidel uvedených v odstavci 2, 3 a motocyklu o výkonu nad 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s poměrem výkonu/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg,
  2. traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
  3. jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.

Doplňuji:
chlapci, čtěte…píše benecek píše Octavia a ta má max.1875 kg + 1100 přívěs = 2750kg…takže odpověď je, ANO, MŮŽEŠ…

honza19hk

ano,musíš se vejít do celkové hmotnosti 3500kg.

ladaadal

Jak už psali ostatní, musíš se vejít do 3500kg, ale POZOR – maximálních přípustných hmotností auta i přívěsu. Takže pokud má auto v TP maximálku 2,3t a přívěs 1,5, tak už jsi mimo a potřebuješ „E“.

cukrar

Ano, můžete.

motobassak

Tak to jste na omylu. Jen s B může řídit přívěs DO 750kg tudíž na 1100Kg už potřebuje B-E !!! Pozor na to !!! za tohle sem platil u Simíra 1000,–
To 3.5tuny může třeba dodávku s celkovou hmotností 2750kg + 750Kg vozík