kefud

Jaká je hmotnost Octavia II

Rok výroby 2006, 77kw
Doplňuji:
Celková maximální hmotnost uváděná ve velkém technickém průkazu?

Nejlepší odpověď
Hohny

Zde máte kompletní informace každého typu motoru u Octavie II
http://www.au­to.cz/komplet­ni-technicka-data-nove-octavie-17169

Další odpovědi
anonym

Ono to chce trochu znát pojmy, že?
Ještě že existuje teta Wiki:

Pohotovostní hmotnost vozidlaZ Wikipedie, otevřené encyklopedie

Pohotovostní hmotnost vozidla (v USA Curb weight, ve Velké Británii Kerb weight) je hmotnost vozidla se standardní výbavou, veškerými provozními náplněmi (např. motorový olej, chladicí médium, palivo), ale bez cestujících (včetně řidiče) a nákladu[1][2].

Tento údaj je odlišný od:

Provozní hmotnost vozidla používané státními regulačními úřady nebo jinými organizacemi. Například v Evropské unii se počítá jako pohotovostní hmotnost plus 75 kg jako hmotnost řidiče, v souladu s Evropskou směrnicí 95/48/EC.[3] Organizace také mohou definovat pohotovostní hmotnost s pevným množstvím paliva nebo jinými proměnnými hodnotami pro porovnání s jinými vozidly.

Užitková hmotnost vozidla nebo také užitná hmotnost vozidla je hmotnost nákladu, osob a pomocného nebo pracovního zařízení přechodně i nepevně připojeného.

Celková hmotnost vozidla součet pohotovostní a užitkové hmotnosti.

Ano, celková maximální hmotnost je uvedena ve velkém TP.

A.d.a.m.

Pohotovostní hmotnost je 1320 Kg. Celková hmotnost je 1980 Kg.