Kelt

Jak spočítat tento příklad na pravděpodobnost?

Trénuji skládání Rubikovy kostky 3×3×3. Toto bych potřeboval jako návod, úvahu a pod.
Existuje krok, F2L, kdy se musí vložit roh a hrana na správné místo a těchto možností, jak tento případ řešit je 42, 41 případu a jeden, že už je to vyřešeno, ale musí se to také započítat. Při skládání kostky, musím 4 x použít jeden z těch 42 kroků, klidně může být 4 x ta samá situace. Pak znovu kostku rozložím a skládám. A chci se naučit všechny případy. Takže kolik musím provést skládání, abych měl jistotu, že jsem vyzkoušel všechny možnosti alespoň jednou?
Děkuji

Odpovědi
autacek

Poněkud záleží na tom, co chceš přesně vypočítat, ale pro začátek se
můžeš odrazit od tohoto:

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Rubik%27s_Cu­be#Permutations