paul1

Jak se Vám líbí tento vtip?

Europoslanec Tomáš Zdechovský sdílel na Twitteru vtip o rozdělení ruské Kaliningradské oblasti mezi Polsko a Česko. „A pak nemilujte Poláky,“ komentoval. Tato oblast, česky Královec byla založena na počest českého krále Přemysla Otakara II. křižáky v roce 1255.
Dnešní Kaliningrad v odčleněné části Ruska patří k bohatším enklávám. Ruský zpravodajský web informuje o tomto vtipu jako o reálním návrhu.

„Je čas rozdělit Kaliningrad, aby naši čeští bratři měli konečně přístup k moři.“ Tak zní původní příspěvek anonymního polského uživatele, doplněný mapou, která znázorňuje rozdělení oblasti na dvě poloviny. Jedna by podle vtipu připadla Polsku, druhá Česku.
Dobré a zábavné postřehy jsou v diskusi pod článkem.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/tomas-zdechovsky-rusko-kaliningrad.A220930_162­834_zahranicni_knn
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kaliningrad

Nejlepší odpověď
aevul

Mne to pobavilo. A tím líp, když to Rusáci a rusofilové nechápou.

Další odpovědi
Rokio

Nerozumím mu.

Filip84

Mně to nepřijde ani vtipné, ani vhodné.

Königsberg je Königsberg, Königsbergland, dneska, náleží RF, Rusové nemají na podobné „vtipy“ ani náladu, a hlavně, nechápou je jako vtipy.

Takže, až Ti zazvoní u baráku Ivan, že chce „ruky pomyť“, a až tady budeme mít ruské garnisony na 5× dočasně, tak si nestěžuj!

elkon

Je to hloupé.

Pepa25

O rzodělování nevím, zaznamenal jsem pouze petici za vyhlášení referenda o připojení Kaliningradu k České republice https://www.pe­tice.com/peti­ce_za_vyhlaeni_re­ferenda_o_pipo­jeni_kaliningra­du_k_eske_repu­blice Samozřejmě je to vtip, aby to mělo šanci, museli bychom tam poslat zelené mužíky, aby na hlasování dohlédli

paul1

Pro Filip84: buď tak láskykotný a nevyhrožuj. Za to, že nerozumíš vtipu, já nemohu.

Filip84

Ale tady, přeci, vůbec nejde o to, čemu já rozumím, nebo nerozumím, nebo, jestli a co si já myslím. Já nejsem ani ruský president, ani velvyslanec RF někde, nebo někdo podobný, proto, je to úplně jedno.

Já jenom říkám, že Rusové, obecně, podobné narážky na souverainitu RF nikdy nechápali, nechápou, a chápat nebudou, jako legraci. Ne. „Matička Rus“ je matička, a ten gosudar, který zvětšil terrain matičky Rusi, byl dobrý gosudar, a ten, který zmenšil, špatný. Takže, Stalin byl dobrý gosudar, protože přibyla Podkarpatská Rus, kus Bílé Rusi, atp., a že, tak nebo onak, stojí za smrtí millionů lidí, to ničemu nevadí, protože lidí je v Rusku hodně. Gorbachev a Yeltsin byli špatní gosudaři, protože se – za nich – velikost matičky Rusi zmenšila. Po sovětské vlasti může „plakat“ Ukrajinka, Rus nikdy, Rus nikdy nebyl sovět, jako Čech nebyl čechoslovák.

Rusové to berou anymosně a sugestivně osobně. A Rusové neřeší problémy diplomaticky. Když je, do toho, na Ukrajině to, co tam je, je to prostě absolutně za čarou si, takovým způsobem, dělat „legraci“ z RF. A nejde o Tebe, nebo o tyto stránky (i když bys se, možná, divil, co až novináři Sputnik News jsou s to vypátrat!), i kdyby to bylo v článku na Sputnik News, tak pořád to není officiální. Ale je to první krůček, od kterého není daleko k druhému krůčku, kdy to nějaká politická guma schválí, a ani třeba ne veřejně, jenom na svém fackbook profilu, nebo tak něco, a právě takové banality, podle logiky tisíckrát nic porazilo vola, celé vztahy vyhrotí ad absurdum.

Jinak, osobně, themata, jako Češi & moře, čeští „indiáni“, nebo čeští „cowboyové“, považuju za nanejvýš ubohé a trapné, takže jakékoli vtipy na to mi, potom, vtipné poněkud nepřijdou. Ale jak říkám, to je absolutně irrelevantní. 🙂

paul1

Já jen že píšeš, že neexistují čechoslováci. Pár jich znám a sám mezi ně patřím. Otec byl Moravan, máma Slovenka a já se narodil na Moravě a žiju na Slovensku, kam mne zavála vojna. Co víc?
Mezitím vtip o anexi Královce žije dál a myslím, že hodně Rusů ho i chápe. Nejsou až tak zabednění.