Matthew

Co říkáte na tenhle vtip ? :)

Jednoho dne se stalo, že k holiči přišel zahradník, aby se dal ostříhat. Když byl hotov, ptal se, kolik dluží…Holič odpověděl: „Tento týden sloužím spoluobčanům, tudíž nemohu brát žádné peníze.“ Zahradník tedy poděkoval a opustil holičství. Když holič příští ráno otevíral svůj krámek, našel tam 12 růží s poděkováním.
Druhý den přišel pekař, aby se dal také ostříhat. Po stříhání se opakovalo to samé. „Sloužím tento týden spoluobčanům, nemohu tedy připustit, abych dostal zaplaceno,“ vysvětlil holič. Pekař byl rád a odešel. Příští ráno, když holič otevírá svůj krámek, vidí sáček se 12 koblížky upečenými do zlatova a s děkovnou kartičkou.
Ten samý den se přišel nechat ostříhat poslanec parlamentu. Když chtěl platit, slyší totéž: „Sloužím tento týden spoluobčanům, a proto nemohu vaše peníze přijmout,“ znělo holičovo vysvětlení. Poslanec byl mile překvapen. Poděkoval a odcházel v povznesené náladě. Příští ráno, když chtěl holič otevřít krám, stálo tam 12 poslanců, a všichni se chtěli nechat zdarma ostříhat.
Doplňuji:
To Alesh: Jo, s tím s vámi souhlasím. Jakmile je někdě něco zadarmo nebo byť o korunu levnější, můžeme se přetrhat nebo jet přes celé město a projet víc peněz na benzínu, jak koupit v sámošce o korunu dražší máslo :D Ale zase kdybych ten vtip uvedl tak, jak vy říkáté, nebyl by to už vtip ;)

Nejlepší odpověď
quentos

to znám :{)> výstižné, zejména sedí na českou realitu, a to natolik, že to snad ani není vtip.

Další odpovědi
kapka

Hezký! Řeknu na oplátku taky jeden. Začíná to – Sejdou se Čech, Žid, Rakušan, Japonec a Avatar…
Vlastně ne, spletla jsem to, on takhle nezačíná vtip, takhle u nás začínají prezidenské volby… 🙂
Doplňuji:
oprava – prezidentské

anonym

Vtip je hezký. Sama nakupuji pouze u nás na vesnici v samoobsluze nebo jezdím do města do dvou marketů. Ceny ale nějak neporovnávám.
Doplňuji:
Kupuji levnější i dražší potraviny a věci – řídím se hlavně podle toho, co mi chutná nebo se mi líbí. Někdy při nákupech nakoupím třeba pět levnějších a dvě dražší věci. Ceny v jednotlivých marketech ale neporovnávám a nejezdím jinam jenom proto, že tam mají něco levnější. Různé akce a slevy využiji pouze když tam náhodou jsem, ale také ne vždycky – záleží jestli se mi ta zlevněná věc hodí. Nikdy bych nestála v davu před obchodem a nečekala jestli na mě zbyde něco zlevněného.

Alesh

Já si myslím, že by tam stálo nejen 12 politiků, ale i zahradníků, pekařů a spousta jejich příbuzných a známých. V tomto ohledu bych politikům nezlořečil, toto je typická česká vlastnost bez ohledu na profesi. A možná, že nejen česká, že?

zzzzz

🙂 , já si myslím, že těch poslanců, tam stálo třetí den 200.

anonym

Já to nepovažiji za vtip, ale za realitu našeho života.Neboť jak se denně přesvědčujeme, tak největší nenažranci jsou naši politici a to podle hesla „Kdo má hodně, chce ještě víc.“

radce

Jaký vtip?

Klarushka.48

ano, jak říkají „realita“!! :/

panxnotdead

To jsou přesně politici..