denininy

Jak se přestat potit?

Jaždý den ve škole si nechávám mikinu, aby nebylo videt moje propocene triko v podpazi, ale vzdycky to tak smrdi a ja se bojim, ze si toho nekdo vsimne a bude to trapny a zacnou se mi posmivat kvuli tomu, nevim, co mam delat, tak rada bych vonela a byla cely den bez mikiny, ale ono tohle… a pouzivam ruzne spreje anti i deo, a nepomaha nic…

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nadměrné%20po­cení

Další odpovědi
Kepler

Předpokladem je samozřejmě každodenní hygiena, i kdyby mělo jít jen o pouhé otření mokrou houbou v podpaždí. Teplým oblečením vše jenom zhoršuješ, jestli jde o hyperhidrózu nebo ne, to je otázka. Více v odkazu.

Zdroj: http://www.frau­.cz/nadmerne-poceni-priciny-a-reseni/

Šidlo

ak vám nepomáha ani anti, okamžite k lekárovi! a trvajte na tom (alebo rodičia) že vás pošle na endokrinológiu! ak máte v rodine cukrovku alebo chorú štítnu žľazu, povedzte to!

v puberte sa zvyčajne spúšťajú problémy so žľazami a ak sa to včas nezachytí, bude to v dospelosti veľmi zlé

ginze

Ta mikina ti to nejspíš akorát zhoršuje, zapotíš se v tom ještě víc. Nevím kolik ti je, ale v dospívajícím věku se to stává, že se někdo potí víc. My tu takhle na dálku nepoznáme, jestli jde o nějaký zdravotní problém. Myslím, že návštěva doktora by nic nezkazila.
Můžou pomoct i vlhčené ubrousky – normálně si odskočíš někam na záchod, utřeš, přestříkáš nějakým antiperspirantem a klidně zopakovat podle intenzity pocení. To vše samozřejmě v kombinaci s každodenní hygienou. Já mám doma Driclor – antiperspirant, který koupíš v lekárně, je trochu dražší, ale vždycky, když jdu někam, kde by se mi nehodilo se zpotit, tak ho použiju.