martin14

Jak se počítají rovnice v chemii?

Učitelka zadá třeba : CaCO3 + 2HCl → CO2 + H2O + CaCl2, ale teď nevím co s tím, pořád říká že si máme spočítat molární hmotnost a že výsledky se musí rovnat ale já to stějně nechápu, poradíte mi? Přitom ostatní předměty mi jdou.

Odpovědi
quentos

ne molární hmotnost, ale počty molů; počty atomů jednotlivých prvků na obou stranách rovnice se musejí rovnat, jinými slovy chce po vás danou rovnici vyčíslit.
To by bylo na dlouhé povídání, takže nejlíp uděláte, když si vygooglíte následující

  • „vyčíslení chemické rovnice“ /případně vyčíslování … chemických rovnic/
  • křížové pravidlo v chemických rovnicích