Jak na vyčíslování rovnic?

Dobrý den, mohl by mi někdo schrnout vyčíslování rovnic? Když to učitel říkal, nebyla jsem ve škole, a teď s tím mám docela problém, protože nevím skoro ani základy... Byl by někdo tak hodný a vysvětlil mi to?
Doplňuji:
Příklad:
2 Na + Cl2 = 2 NaCl

Odpovědi:

Bronzový

Napiš rovnici, levou i pravou stranu a vysvětlím ti to. Pošli jich klidně více. Předpokládám, že se jedná o oxidačně redukční rovnice. z chemie.
Doplňuji:
Rovnice znamená, že na levé i pravé straně musí být stejný počet atomů. Při této reakci vzniká z prvků sodíku a chlóru chlorid sodný. Protože chlór je plyn, dvouatomový, musíme podle toho upravit i ostatní prvky. Prakticky se jedná o tři kroky.
Na + Cl2 = NaCl
Na + Cl22 = 2NaCl tak máme na obou stranách stejné množství chloru
2Na + Cl2 = 2NaCl a stejně je i sodíku.

Bronzový

Jako chemických rovnic?

Doplňuji:
No v rovnici musí platit, že to co je vpravo musí být i vlevo. Můžeš měnit jen počty molekul.Rovnice by měla být zkrácená takže co nejmenší čísla najdeš
Takže když si vemeš například H2 + O2 -> H2O tak vidíš, že vodíky sice sedí, ale vpravo je jen jeden kyslík, ale vlevou jsou 2.
Žádný obecný způsob asi není, nejelšpí je začít o prvku, který se v rovnici vyskytuje nejvíckrát. Vidím, že vpravo je lichý počet kyslík a vlevo bude vždy sudý, takže vpravo potřebuu taky sudý počet.
Zkusím tedy 2H2O <- H2 + O2 teď už mi sedí kyslíky, ale zase nesedí vodík, vlevo 4, vpravo 2, takže to jen dopočítám a vyjde 2H2O <- 2H2 +O2

No snad to neni moc zmatený, snažil jsem se popsat myšlenkove postup.
Prostě si zkoušej rovnice, začni vyjadřovat to co se nějak mění a je tam toho nejvíc. pak se soustřed co je sudé a co liché, jestli se někdy můžou někdy rovnat a jak.

Zlatý

Pokud myslíš redoxní rovnice, tak to není problém. Napiš nějakou ukázkovou rovnici a postup vysvětlím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.