Jak se počítá spotřeba u tohoto automobilu?

Zdar, je to 3,5i lpg plyn najdu někde kalkulačku kde si spočtu cenovou spotřebu, tomuhle nějak nerozumim mohl by jste mi to prosim vysvětlit jak to funguje co znamena to 3,5i a tak, díky

https://www.car­s.cz/inzerce/o­sobni-auto-O/Chrysler/300C/300C-3-5i-LPG-Xe-Sedan-Limuzina-1526328957115­353.html?frp=1

Odpovědi
Drap

Pole těchto údajů spotřebu nespočítáš. Spotřebu najdeš v techničáku. 3,5i je součást typového označení vozu.

Kepler

To 3,5i znamená, že je to motor o objemu 3,5 l se vstřikováním (i = injection). LPG označuje úpravu pro propan- butan. Spotřeba neznámá.

aliendrone

https://autono­to.cz/katalog/de­tail/chrysler-300c-3-5-v6
Pochopitelně spotřeba při LPG (v kg) bude vyšší, než spotřeba v litrech benolu. Dej si majzla, LPG prodávané u nás je parádní sajrajt, pokud je auto zvyklé na západní kvalitu, tak se ti do 10 000 km podělá, ne-li dříve!

Moje rada > Najeto 200 000 MIL?!? Zdrhej tou nejvyšší rychlostí! ;) :D :D

Arne1

Spotřeba LPG (a pro CNG to platí podobně) se dá určit pouze jako dlouhodobý průměr. Plyn je stlačitelný, není to jako benzín který se prostě do nádrže vejde a pak už přetýká. Záleží na tlaku jakým plnička plyn do nádrže tlačí, na teplotě a občas mám dojem že do poloprázdné nádrže se toho nacpe víc jak do prázdné.
Pokud jde o hausnumera z techničáku, tak na LPG počítej tak 10% nahoru.

U starších aut je původ LPG irelevantní, měl jsem dva karburátorové Favority a jednoho Passata a dodavatele plynu jsem nikdy neřešil. Syn měl plynové Subaru a tvrdil, že to jezdí jen na Flagu.

Arne1

Drap: Píšeš blbost. Spotřeba na plyn v techničáku není.