zzzzz

Souhlasí vám spotřeba auta, se spotřebou uvedou ve velkém TP?

Narážím na tento článek.

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/284127-majitele-aut-hyundai-a-kia-chteji-miliardy-kvuli-chybnym-udajum-o-spotrebe.html

Mi snad poprvé v životě žere auto míň než je napsáno v TP, všechna moje bývalá auta žrala podstatně víc. Sice tankuji drahou naftu, ale tu jsem tankovala i předtím. Jak jste na tom vy?

Doplňuji:
60 až 90 litrů??? To jezdíte tankem???

Nejlepší odpověď
Drap

Tak nějak to vychází. Moc to nesleduji.Záleží také na tom, jak se jezdí.

Další odpovědi
honza19hk

V techničáku mám naspané 60 až 90 litrů /100km a řekl bych že to i platí,ale těch 90 je při maximální zátěži.Po silnici to je tak 60–65l./100km
Doplňuji:
ne ,vojenskou Tatrou 813 8×8 ,V12 22litrů obsah,bi-turbo.

ikdyž pár tanků také vlastním,ale ty nesmí normálně na silnici.

anonym

jak kdy, http://motospo­treba.sweb.cz/ma­nual.html využívám a dobrý

venkovan

Většině lidem spotřeba nesedí, protože ta je měřena bez zapnutých dalších spotřebičů jako jsou světla, klimatizace apod.

mosoj

Spotřeba uvedená v TP je normovaná spotřeba. Až dodržíš podmínky pro normovanou spotřebu můžeš porovnávat. Ti co mají v autě počítač ví o čem mluvím.