zd

Jak se nechat Rozvést

Dobrý den chtěl jsem se zeptat z manželkou Máme trvalý pobyt ve zdare nad sazavou ale bydlíme už 4 roky ve valašské mezirici kde mám podat žádost o rozvod. Máme 2 nezletile děti manželka mito nechce podepsat rozvod co mám dělat Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Žádost o rozvod podejte v místě trvalého bydliště. Odpověď právníka na podobnou otázku ( manželka nesouhlasí s rozvodem ) :
"Nesouhlas s rozvodem manželství a jeho důsledky

Manželka nesouhlasí s rozvodem, který jsem jí navrhl, a říká, že s rozvodem nikdy souhlasit nebude. Má vůbec cenu podávat návrh na rozvod ve chvíli, kdy manželka deklaruje, že s rozvodem nebude nikdy souhlasit, případně že se odvolá apod.?
Určitě v tomto neberte ohled na názor manželky. V zásadě může být přirozené, že s rozvodem nesouhlasí, pokud jí manželství z různých důvodů vyhovuje. Pravdou však je, že nesouhlas manželky není zásadní překážkou pro rozvod manželství.
„Jako překážku bych viděl, kdyby byla manželka například zdravotně postižená nebo by ji rozvod vystavil velmi složité sociální situaci. I tyto věci však nemusí být překážkou pro rozvod, mohou ho pouze odsunout. Samotný rozvod je pak v drtivé většině případů neodvratný, a to i v případě, kdy s ním jeden z manželů nesouhlasí,” vysvětluje Zeman."
Mgr. Miroslav Zeman z Profipravnik.cz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/336358-nejcastejsi-zivotni-situace-ktere-brani-poklidnemu-rozvodu.html

Další odpovědi
Pepa25

Soudem příslušným k řízení a rozhodnutí o rozvodu manželství je soud, v jehož obvodu měli manželé poslední společné bydliště a to za předpokladu, že alespoň jeden z manželů žije v době podání návrhu na rozvod v obvodu tohoto soudu.
Jinak návrh samozřejmě může podat i jen jeden manžel.

Zdroj: http://www.pro­fipravnik.cz/p/ke-kteremu-soudu-zadost-o-rozvod-poslat-prislusnost-soudu-715.html

terkaprihodo

Taky bych se asi v první řadě zkusila obrátit na nějakého právníka a ten vám poradí co a jak. Ideální je vybrat takového, který se právě na rozvodové právo přímo specializuje. Jestli můžu mít jedno doporučení, tak když jsem se rozváděla já, hodně mi pomohl tento právník – https://www.ci­kr.cz/ Určitě bych se tedy nebála na něj obrátit. Myslím si, že vám poradí co a jak. :)

bulík

V ČR není potřeba souhlasu druhé strany. Obrať se na právníka ať sepíše návrh na rozvod a dej to k soudu. Ten ve věci rozhodne, v současnosti tomu většinou předchází soudní rozhodnutí o péči o děti. Takže nejméně je to na dvě stání.