luckáá

Jak se naučit kreslit??

Jak se naučit kreslit obličeje nebo portréty?? Znáte nějakou zajímavou knihu kde je to vysvětleno obrázek po obrázku?? Nebo máte zkušenost s nějakými kurzy?? Děkuji

Odpovědi
Klára K.

No, tak buď máš talent, a zdokonaluješ se pouze tím, že každý den hodně kreslíš, nebo chodíš do kurzů, a nebo si koupíš knihu, která může být účinná jako kurz, ale musíš ji opravdu důkladně proštudovat a všechno si vyzkoušet. Já mám plno takových knížek, ale nevím kde, a nepamatuju si, jak se jmenují, ale stačí si třeba do Googlu napsat „jak stínovat (šrafovat, …) kniha“ a hned ti toho určitě plno vyjede. A pokud chceš kreslit jenom tak, kreativně, tak doporučuji knihu „Velikánská kniha o kreslení, malování a tak dál…“ (http://www.bo­okfan.eu/kniha/38717/Ve­likanska-kniha-o-kresleni-malovani-a-tak-dal) protože tu mám a je vážně dobrá, jsou tam taky návody, jak nakreslit člověka, a obličej, atd…, ale točí se to nejen kolem malování, i tam třeba děláš dečku na stavu, nebo akvárko z krabičky… Jsou tam i tipy, jak nakreslit komix… No, fakt je tam toho hodně, doporučuji.

Sarrow

Pokud chceš rozvíjet talent, tak je nejlepší začít už od dětství.

Ale i tak existuje spousta knih se kterými můžeš zlepšit své umělecké dovednosti. (Doporučuji – http://neoluxor­.cz/files/f/978807­3527525.jpg )

Každopádně je to běh na dlouhou trať, tudíž vyžaduje hodně času a trpělivosti, doporučuji začít od prostých těles krychle, koule, zkoušet si vystínovat, poté třeba hrnek, vázu aj. (např. kamarád měl na talentovkách kreslit zmačkanou kuličku papíru, což už je trošku „jiná liga“) :)

Začátečník by měl své portréty dělat co největší, aby v něm snadněji zakresloval detaily…

Nemám s ním zkušenosti, ale můžeš také zkusit vychvalovaný kurz kreslení pravou hemisférou…

Občas jen zírám že někomu stačí nakreslit oko a hned je vám jasný o koho se jedná, co ale miluju je kreslení detailu (duhovky, lesku) očí :)

Konan-Pain

Při obrázku po obrázku se kreslit nenaučíš. To ti zaručuji. Dokážeš sice podle knihy nakreslit daný obličej, ale nikdy nenakreslíš stejně dobře jiný (dejme tomu třeba někoho z rodiny), který v knize nebyl.

Doporučuji knížku Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou od Betty Edwards. Já sama jí mám a, za zhruba měsíc kreslení podle ní, již kreslím mnohem lépe než dříve. Popřípadě si na téhle stránce: http://www.kur­zyproradost.cz/in­dex.php?ma=uvod vyčíhat kurz realistického kreslení (zatím ho připravují), který by tě nic nestál a v případě, že by se ti líbil by sis dokoupila „rozšíření“ toho kurzu.

marci1

Zkus se podívat do předcházejících odpovědí na toto téma :
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20nau­%C4%8Dit%20kres­lit%20%3F

kačííík

nejde se to naučit musíš to mít v ruce. :)