LucinkaLLL

Jak kreslit?

Jak má čtyřleté dítě kreslit postavu? Takovou tu, jak má ruce nohy atd jenom z čárek, nebo nějak složitěji?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak jak to samo zvládne !

Další odpovědi
anonym

Ponechat představivosti děcka.

honzikd

Klasifikace vývoje osobnosti s pomocí analýzy postavy (postav – rodiny), nebo například z kresby stromu je zcela běžné.

Kresba čtyřletého dítěte by měla vypadat asi nějak takto:
správný počet končetin, trup, krk
lineární kresba – jednoduché čáry
čtyřleté děti většinou při kreslení používají něco, čemu se říká „rentgenové vidění“ – tzn. nohy, které jsou vidět i přes oblečení, dům, jehož stěnami je vidět dovnitř
(Viz např: R. Davido – Kresba jako nástroj poznání dítěte: dětská kresba z pohledu psychologie, 2001)

klob1

Tak jak to nakreslí tak to bude.Nevím synovci to kreslí po každé různě a známé dcera také porůznu..asi jak se jim zachce..