Konan-Pain

Jak se správně naučit kreslit?

Ahoj, mám problém s mým kreslením. V 6 jsem začala kreslit koníky podle tutoriálu na internetu a od té doby zkrátka zbožňuji, když vezmu tužku do ruky. Ale nejde mi to. Když něco nakreslím nejsem s tím spokojena a myslím, že v mých 13 letech bych měla kreslit mnohem lépe. Někdy když začnu kreslit tak mi to jde, nakreslím jakžtakž dobrý obrázek, ale občas mi to nejde vůbec a i když začnu desetkrát, tak se nic nepodobá předloze.
A také nedokážu kreslit bez předlohy, to pak dopadne jako cosi křížené s čímsi… Tady pár ukázek mých kreseb podle předloh:
http://fc07.de­viantart.net/fs71/i/­2013/017/f/a/mi­nipig_by_akat­sukiwolfkunoichi-d5rsudp.jpg
http://th06.de­viantart.net/fs70/PR­E/i/2012/273/7/3/gir­l_by_akatsuki­wolfkunoichi-d5gc9pj.jpg
http://fc01.de­viantart.net/fs70/i/­2013/064/5/d/ga­ara_by_akatsu­kiwolfkunoichi-d5x1i50.jpg
http://fc06.de­viantart.net/fs70/i/­2013/064/1/b/gir­l_by_akatsuki­wolfkunoichi-d5x1i4r.jpg
http://fc06.de­viantart.net/fs71/i/­2013/019/8/e/pi­glet_and_old_man_by_a­katsukiwolfku­noichi-d5s15mm.jpg
http://th09.de­viantart.net/fs70/PR­E/i/2013/044/f/5/sphyn­x_cat_by_akat­sukiwolfkunoichi-d5utkh6.jpg
Doplňuji:
ZJENTEK: No tak na výtvarce mě opravdu kreslit nenaučí. Kdyby učili kreslení pravou hemisférou udělali by líp. Tím, že občas slepíme pár postaviček, načmáráme cosi temperami mě nenaučí kreslit realisticky.

Nejlepší odpověď
badisko

vis ono je to tak …ze pokud to v sobe nemas tak ti nepomuze nic ani vytvarka ;D..proste kazdy neumi kreslit a ikdyby kreslil do zblbnuti nikdy to nebude takove jako treba od nekoho kterej v zivote zadnou Vytvarku nemel a kreslil jen uhlikem na kamen a bylo to dokonale ..proste je to podobne jako z hudbou budto to clovek v sobe ma a nebo ne ..rika se tomu talent ..nadani dar od boha to je fuk …muzes se posunou a diky hodinam kresleni se naucit zvladat techniky kreskeni ..ale Claude Monet s tebe nebude …tak jedine co ti mohu doporucit je domluvit se z rodici aby ti zaplatili hodiny kresleni …a cvicit snazit se
Doplňuji:
PS ;mas to moc pekny …ale dam ti malou radu zacinas od toho nejtesiho a to jsou ruce na rukou se pozna malir …ty zatim vynech …ale jak rikam me se to moc libi kresli dal…

Další odpovědi
anonym

Někde poblíž určitě bude kroužek kreslení. Ty nepotřebuješ kreslit podle předlohy. Potřebuješ odborné vedení, někoho kdo tě naučí techniku, využívat vlastní fantazii a naučí tě ztvárnit vlastní vidění.
Pravděpodobně budeš takový kroužek navštěvovat až od září, tak o prázdninách vezmi blok a tužku nebo uhel a kresli! Začni jednoduchými náměty (strom, květina…) a kresli jednu věc třeba 50×. Potřebuješ získat „lehkou ruku“ a tzv. poslušnost do ruky. Kresli, kresli, kresli! Dokud nebudeš alespoň trochu spokojená s výtvarným vyjádřením určitého objektu, nepřestávej! Když tě to nepřestane bavit, vyhledej odborné vedení v nějakém tom výtvarném kroužku.
Začínat v tvých letech nebude úplně jednoduché, ale dá se.
Nechápu proč, když tě baví kreslit a údajně to zbožňuješ od šesti let, na co jsi čekala? Děti v tvém věku mají v té výtvarce už dost velký náskok, ty budeš navštěvovat ve třinácti letech začátečníky, tzn. malé děti, protože „pokročilí“ už mají nějaký ten rok výtvarného vzdělávání za sebou.

zjentek

no, co na to říct ..u nás máme přesně pro tyto účely výtvarnou výchovu a u vás určitě taky bude. Myslíš, že tam už tě nemají co naučit?
Doplňuji:
tvé kresby jsou krásné, o tom žádná, ale ty potřebuješ vědět, kde by tě naučili kreslit, že?

Braník

Konan,vypadá to docela dobře,na to ,že ti je 13,je to zvláštní styl kreslení,myslím jen ,že se postupem času zdokonalíš,
mě se to líbí a ty bud trpělivá a ten svůj styl si zachovej,za mne máš 1

Mc Merkurion

maluješ pěkně…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Konan-Pain

Bohemica: Já nejsem typ člověka, kterého baví být mezi ostatními… Prostě stydlivá no. A nejraději bych šla na realistický kurz kreslení, ale nevím zda to opravdu pomáhá. Když nemám talent. A to kresli, kresli, kresli mám za sebou :) V těch 6 do 9 jsem kreslila stále jednoho a toho sámého koníka… :)
badisko: Takže talent nemám? Jinak, mě jdou ruce mnohem lépe než tvář nebo nohy… :)
Braník: Mě se právě nezdá, že mám svůj styl. Prostě kreslím to co vidím na předloze, dá se říct, že „kopíruji“.
Zjentek: Děkuji za pochvalu. Ale mě krásné nepřijdou ani zdaleka :)

zjentek

éééh, ty budeš těžký oříšek. Máš pravdu s tou výtvarkou, profik se tam těžko hledá, kdo je dobrej, netrčí ve výtvarce nebo hudebce, to je bohužel obecný fakt. Tak nevím, tak si poraď přesně tak, jak to píšeš, hodně štěstí a ať ti to tvé „stydění“ je nápomocno ve tvém úspěchu, protože těch, kdo neumí a vůbec se za to nestydí, jsou hromady ,)

Konan-Pain

Moc děkuji! :)

anonym

Já upřímně řečeno vidím, že na nějaký nevšední talent to nevypadá. POkud potřebuješ od někoho chválit, chlub se babičkám a jiným příbuzným, tady je poradna. Být mezi ostatními? Jak to myslíš? Trávit týdně 2hod. v kroužku, který ti může přinést něco, co ti bude dělat radost kdykoliv v životě? O tom totiž to tvoje kreslení je. Nemáš takový talent abys mohla uvažovat o nějaké kariéře nebo výrazném, úspěchu, ale tvoje kreslení je dobrá záliba a příjemný koníček, který se dá provozovat celý život! Ale prostě potřebuješ nějaké vedení.
Být tebou, tek se ani nestydím, dnes funguje spoustu kurzů pro dospělé, kteří si třeba v důchodovém věku splní celoživotní touhu a začnou se učit malovat, vyrábět keramiku atd. Prostě něco, na co neměli v dobách, kdy byli mladší, čas.
Ty čas máš, zájem také, také se nevymlouvej na to, že nechceš být mezi ostatními. Nevím co myslíš tím „realistickým kurzem kreslení“, můžeš si vyhledat někoho i soukromě. Jsou umělci, kteří připravují soukromě např. na přijímací zkoušky uměleckých škol. Nepředpokládám, že budeš chtít studovat školu podobného zaměření, ale když ti vadí „ostatní“ choď (a plať si) k někomu na soukromé hodiny. Ovšem z toho, co jsi zatím tady předvedla si myslím, že budeš někoho hledat dost těžko. U takových „studentů“ se předpokládá skutečný zájem, zvládnutí určitého stupně výtvarného vzdělání, výrazný talent a píle. Takoví žáci by se nic nového už v klasických běžných kurzech neměli čemu novému naučit a proto vyhledávají vyšší možnost učení.

Konan-Pain

Realistický kurz pravou hemisférou to je. Prý pomáhá a mamka mi slíbila, že tam půjdu.
Nevím co myslíš tím ,,co jsi zatím tady předvedla si myslím, že budeš někoho hledat dost těžko. U takových „studentů“ se předpokládá skutečný zájem". Já zájem mám, učila jsem se z knížky od, myslím, Betty Edwards – realistické kreslení pravou hemisférou. Chlácholit nepotřebuji, neboj. Za to, že jsem stydlivá nemohu, omlouvám se. Čas chodit na takovéto kurzy nemám, zájem ano, ale čas ne. Pro mě je více výhodný ten kurz pravou hemisférou, ale nevím zda je spolehlivý.

anonym

Kurz je prostě kurz a čas si na něj budeš muset udělat ať to bude realistický a hemisférou nebo prostě kurz kreslení. To nemá se stydlivostí nic společného .

Konan-Pain

Jenže tento : http://www.ko­necnekreslim.cz/kur­zy-kresleni/tuzka/ je pouze na dva dny. A to co jsi měl/a na mysli je po celý školní rok, ne?
Ale stejně to asi nemá cenu bez talentu.

Konan-Pain

A navíc by tam (musela být) byla mamka. Takže bych i byla jistější.