helpmelidi

Jak se jmenoval řečník, který koktal?

Někde jsem zaslechla, jak se někdo baví o řečníkovi, který mluvil potichu a koktal, tak chodil k moři a tam se učil mluvit. Uniklo mi ale jeho jméno, neznáte ho?

Nejlepší odpověď
marci1

Byl to mladý muž Démosthénes. Chtěl získat uznání, ale měl vadu, koktal. Trpělivě cvičil, aby to zlepšil. Vkládal si do úst kaménky, aby dobře mluvil i při překážce. Chodil na břeh moře, ve snaze vycvičit si hlas, který překoná hluk příboje. Nakonec se mu podařilo stát se slavným řečníkem. 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C3%A9mos­then%C3%A9s