Yap

Jak se jmenoval náramek s ocelovým břitem, který sloužil k podřezávání srbských zajatců Chorvaty za 2.světové války?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jen toto:

Ustašovci (ustašové–vzbouřenci), členové fašistické organizace „poglavnika“, vůdce Chorvatska, Ante Paveliće, na vraždění svých obětí používali kromě střelných zbraní (to prý když měli dobrou náladu) hlavně nože k podřezávání (k urychlení postupu byly i zvláštní „podřezávací nože“-byly k vidění v muzeu v Jasenovci), mlaty a kladiva na rozbíjení lebek

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:xK7TpKSrtjIJ:­www.ceskenarod­nilisty.cz/clan­ky/prof-dr-rajko-dolecek-drsc-jasenovac-tabor-pro-vyvrazdovani-srbu-romu-a-zidu.html+&cd=4&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

V noci 29. srpna 1942 Ustašovci podřízli hrdla 1 360 vězňům. Používali řeznické nože, zvané “srbosjek” nebo „podřezávač Srbů“. Bylo uspořádáno klání; vítěz soutěže byl nazván “králem podřezávání hrdla”. Odměnami byly zlaté hodinky, smažené sele a sud vína…

http://skutec­nosti.cz/kdyz-nato-krylo-v-kosovu-narkomany-a-ksefty-s-lidskymi-organy/?lang=hu